PZPN zaprasza III-ligowców, bliskich awansu klasę wyżej

W najbliższy wtorek przedstawiciele komisji licencyjnej spotkają się w Warszawie z potencjalnymi beniaminkami II ligi.

Pilka nozna. Baraz o III lige. Gwarek Tarnowskie Gory - Unia Turza Slaska. 18.06.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

5 grudnia, w warszawskim hotelu "Sobieski", dojdzie do spotkania Komisji Licencyjnej PZPN z przedstawicielami klubów III ligi. To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez futbolową centralę. Dotąd cyklicznie zapraszała i dyskutowała z II-ligowcami. Teraz postanowiła zachęcić do przyjazdu potencjalnych beniaminków tego szczebla.

 

- Chcemy pójść klubom na rękę, poznać ludzi, żebyśmy mogli jak najowocniej współpracować - tłumaczy Krzysztof Smulski z komisji licencyjnej. - Jesteśmy pomni tego, co zdarzyło się w ubiegłym sezonie, gdy po awansie do II ligi problemy miała Gwardia Koszalin, a do rozgrywek nie przystąpił Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Szkolenie organizujemy dla wszystkich czterech grup III ligi. Zaprosiliśmy nie po dwa czy po 5, ale po 10 klubów, bo w tabelach jest dość ciasno. Już teraz będziemy zwracać uwagę na pewne kwestie. W większości przypadków, właścicielami stadionów są gminy, dlatego kluby będą mogły jak najszybciej zasygnalizować w swoich miastach pewne kwestie i potrzeby. Robimy to w grudniu, a nie w marcu czy kwietniu, bo chcemy, by wiedzieli, co może ich czekać. Nie chcemy oczywiście nikogo straszyć, a pomóc - dodaje Smulski.

 

Śląsko-opolsko-dolnośląsko-lubuską grupę III ligi reprezentować mają Skra Częstochowa, Stal Brzeg, Gwarek Tarnowskie Góry, Ślęza Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski i KGHM ZANAM Polkowice. W porównaniu do poprzednich lat, w podręczniku licencyjnym dla II ligi zaszły kosmetyczne zmiany. Jedną z ważniejszych kwestii dla potencjalnych beniaminków pozostaje obowiązek posiadania 999 miejsc na stadionie, z których co najmniej 250 ma być zadaszonych.

 

Do II ligi awansują zwycięzcy każdej z czterech grup III ligi. Zimę w fotelu lidera spędzają Sokół Aleksandrów Łódzki (gr. I, wicelider: Widzew Łódź), Elana Toruń (gr. II, wicelider: Świt Skolwin), Skra Częstochowa (gr. III, wicelider: Stal Brzeg), Motor Lublin (gr. IV, wicelider: Chełmianka).

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~zarazaUżytkownik anonimowy
~zaraza :
No photo~zarazaUżytkownik anonimowy
Widzew męczy się z awansem to Boniek próbuje zniechęcić rywali do awansu lub udowodnić im że nie ma dla nich miejsca w klasie rozgrywkowej. W końcu z rywali Widzewa problemów lat licencyjnych pewnie nie miałaby tylko Polonia Warszawa, (która akurat teraz do awansu ma daleko) i może rezerwy Legii (ale im też na awansie nie zależy). Proste, nie masz kasy nie awansujesz, poziom sportowy to rzecz drugorzędna.
7 gru 17 09:41 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MiroUżytkownik anonimowy
~Miro :
No photo~MiroUżytkownik anonimowy
To bardzo dobre rozwiązanie.Gra w wyższej lidze to także wyższe wydatki na funkcjonowanie klubu oraz infrastrukturę stadionowa.Czasy Sokoła Pniewy czy Świtu Nowy Dwór odeszły w zapomnienie i mam nadzieję,że nie wrócą choć są drużyny w ekstraklasie tułające się bez własnego stadionu.Konkluzja jest taka.Masz finanse na grę w wyższej lidze to staraj się awansować jeśli nie to baw się amatorsko w niższych ligach.
13 sty 20:13
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HANYS Użytkownik anonimowy
~HANYS :
No photo~HANYS Użytkownik anonimowy
3ligowcy też się podczas rozgrywek WYCOFUJA
3 gru 17 00:04 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii