Liderzy zgodnie przegrali swoje mecze

POLSKA - SZKOCJA

Nie udało się podtrzymać dobrej passy zespołom z Bielska-Białej i Zabrza. Wszystkie straciły punkty.

Gwarek Tarnowskie Góry pokazuje, że ma swoje plany w tegorocznych rozgrywkach III ligi. W Lubinie piłkarze z Tarnowskich Gór pokonali rezerwy Zagłębia Lubin. Dwie zwycięskie bramki strzelił dla gości Dawid Jarka, mający doświadczenie z ekstraklasy. To pierwsza wygrana Gwarka na wyjeździe. Dobra passa trwa, gdyż w poprzedniej kolejce było zwycięstwo 2:0 nad Piastem Żmigród.

Świetnie spisującemu się w III lidze piłkarzom Rekordu Bielsko-Biała nie udało się zdobyć punktów w Legnicy. Miedź II wygrała z bielszczanami 2:1. Mecz rozpoczął się od szybkich ataków Rekordu, który już w 9. minucie objął prowadzenie. W drugiej części spotkania gra wyraźnie straciła na szybkości. Niecelne podania, mało strzałów. Gospodarze jednak w ostatnich minutach zagrali bardziej skoncentrowani i ostatecznie strzelili dwa gole na wagę trzech punktów.

W Gorzowie Wielkopolskim zapowiadała się pewna wygrana rezerw Górnika Zabrze. Po dwudziestu minutach zabrzanie prowadzili różnicą dwóch bramek. Jednak piłkarze Stilonu Gorzów nie dali za wygraną i po chwili strzelili gola na 1:2. Po przerwie dołożyli dwa kolejne celne trafienia i ostatecznie Górnik przegrał 3:2.

Zespół BKS-u Bielsko-Biała mimo przewagi nie potrafił wygrać z Polkowicami. Kilka niewykorzystanych sytuacji i chwila nieuwagi w 77 minucie, kiedy Szuszkiewicz pokonał bramkarza gospodarzy strzałem po ziemi.

Skra Częstochowa odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Tym razem pokonała 3:1 Lechię Dzierżoniów po ciężkim spotkaniu, gdyż rywal wcale łatwo nie chciał oddać punktów. Zespół z Częstochowy zgromadził 10 punktów i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Ruch Zdzieszowice musiał uznać wyższość zespołu Piasta Żmigród. Oba zespoły mają teraz w tabeli po 6 punktów po rozegraniu pięciu kolejek. Bohaterem meczu był Wojciech Bzdęga, który już w 2. minucie zapewnił gospodarzom komplet bardzo potrzebnych punktów.

Coraz gorzej wygląda sytuacji Unii Turza Śląska, która przegrała swój 5 mecz w sezonie. Tym razem lepsza okazała się ekipa Pniówka Pawłowice Śląskie, a wygraną dał Arkadiusz Lalko po niespełna pół godzinie gry. Był to trzeci mecz bez porażki zespołu Jana Wosia.

Zagłębie II Lubin – Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 (0:1)

0:1 - Jarka, 28 min (karny)

0:2 - Jarka, 69 min

1:2 - Chodyna, 74 min

Miedź II Legnica – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

0:1 - Ogrocki,9 min

1:1 - Kraus, 77 min

2:1 - Piechowiak, 85 min

Stilon Gorzów - Górnik II Zabrze 4:2 (1:2)