Niespodzianka w Zabrzu. BKS Stal Bielsko-Biała liderem

Foto-Higiena Gac - Zaglebie II Lubin

Rozegrana została 3. kolejka III ligi. Największym zaskoczeniem porażka rezerw Górnika Zabrze, który wydawał się faworytem w meczu z ostatnią w tabeli Ślęzą Wrocław.

Nikogo nie lekceważymy i do wszystkich zespołów podchodzimy tak samo. Ślęza musi coś udowodnić i to może być dla nas bardzo ciężki pojedynek - zapowiadał przed środowym meczem Dominik Lasik, który w 2. kolejce popisał się hat trickiem. Młody zabrzanin przewidział przebieg wydarzeń, ale z pewnością nie przypuszczał, że zamykający dotąd tabelę wrocławianie aż tak wysoko zawieszą rywalom poprzeczkę. Już w 7 min instynkem snajpera wykazał się Kluzek, który pośpieszył z dobitką i z bliska pokonał Kasprzika. Czołowy strzelec zeszłego sezonu uczcił tym golem swe 21. urodziny. Miejscowi chcieli wyrównać, ale to goście przeprowadzali płynniejsze i groźniejsze akcje; po „główce” Wdowiaka zadrżała poprzeczka, zaś uderzeniom Matusika zabrakło nieco precyzji. Krótko przed końcem I połowy wrocławianie dopięli swego, a ich składną akcję kapitalnym strzałem sfinalizował Jakóbczyk. Mimo iż po przerwie w składzie górniczych rezerw pojawiło się czterech nowych zawodników, obraz gry nie uległ zmianie. Nadal składniejsze akcje konstruowali przyjezdni, więc Kasprzik musiał obronić strzał Niewiadomskiego oraz odważnym wyjściem uprzedzić Jakóbczyka. Jego (Kasprzika) partnerzy nie byli w stanie zmusić do poważniejszej interwencji Malisza i pierwsza porażka rezerw Górnika oraz premierowa wygrana Ślęzy stały się faktem.

W trzeciej kolejce piłkarze BKS-u pokonali rezerwy Miedzi Legnica 2-0. Bielszczanie od początku przeważali na boisku i dążyli do zdobycia bramki.

BKS atakował głównie lewą stroną gdzie kilka razy dośrodkowywał Zdolski ale do objęcia prowadzenia zabrakło dokładności jego kolegów. W środku pola wiele piłek przechodziło przez Czaickiego, który próbował prostopadłymi podaniami uruchomić Wróbla i Caputę ale wziąż brakowało końcowego strzału.

W 40 min bielszczanie wywalczyli rzut rożny po którym piłka spadła na trzeci metr przed bramką na nogę Sobali, który trafił do bramki.

W drugiej połowie legniczanie ruszyli do ataków, jednak ich akcjom brakowało precyzji.

Bielszczanie spokojnie prowadzili grę szukając szans w prostopadłych piłkach. W 62 min po faulu zawodnika gości w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Czaicki.

Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław 0:2 (0:2)
0:1 - Kluzek, 7 min

0:2 - Jakóbczyk, 43 min

Gwarek Tarnowskie Góry - Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:0)

0:1 - Sotor, 63 min

0:2 - Czajkowski

Zagłębie II Lubin - Pniówek Pawłowice Śląskie 3:1 (3:1)

1:0 - Gołębiewski, 14 min