Pniówek lepszy w Zabrzu. Skra wciąż niepokonana na własnym terenie

W niedzielnym meczu rezerwy Górnika pokonane przez Pniówek. W sobotę piłkarze Skry Częstochowa wygrali przed własną publicznością z Ruchem Zdzieszowice 3:0 i pozostali na pozycji wicelidera. Było to ich 8. zwycięstwo przed własną publicznością w obecnym sezonie.

Cristian Pasquato

Piłkarze Pniówka Pawłowic Śląskich bez kompleksów zagrali z rezerwami Górnika Zabrze, lidera ekstraklasy. W pierwszej połowie, gdy Dominik Lasik trafił na 1:0 dla zabrzan, wydawało się, że zwycięzca meczu jest już znany. Warto wspomnieć, że Lasik był w osiemnastce Górnika na sobotni mecz z Lechem Poznań. Zespół gości jednak grał konsekwentnie. W drugiej połowie najpierw Maciej Gaszka wyrównał, a na kilka minut przed końcowym gwizdkiem, Mateusz Szatkowski z rzutu karnego dał trzy punkty Pniówkowi. W tabeli oba zespoły sąsiadują ze sobą na 10. i 11. miejscu.

Stadion Skry to prawdziwa twierdza. W obecnym sezonie drużyna z Częstochowy wygrała na swoim obiekcie siedem z ośmiu meczów. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie. W meczu z Ruchem byli bezlitośni i nie pozostawili złudzeń, który zespół za sługiwał na komplet punktów.
Pierwszą bramkę gospodarze strzelili w 24 minucie. Jeden z obrońców gości faulował we własnym polu karnym. Na listę strzelców wykorzystując rzut karny, wpisał się Krzysztof Napora. Do przerwy nie padło więcej goli i gospodarze prowadzili 1:0.
Druga połowa była w ich wykonaniu jeszcze lepsza. Damien Rumin dwukrotnie zdołał wykończyć sytuacje, jakie stworzyli mu partnerzy (jednego gola zdobył z rzutu karnego) i ostatecznie piłkarze Skry Częstochowa pokonali Ruch Zdzieszowice 3:0.

Górnik II Zabrze - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:2 (1:0)

1:0 - Lasik, 28 min

1:1 - Gaszka, 78 min

1:2 - Szatkowski, 85 min (karny)