Rezerwy Górnika wciąż na fali. Podopieczni Gumoli ograli lidera

Drugi zespół Górnika pokonał Stal Brzeg 3:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli, Krzysztof Kiklaisz, Sandi Arćon oraz Mariusz Przybylski.

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

Niezależnie od tego, jakim składem dysponuje trener Wojciech Gumola, jego drużyna konsekwentnie punktuje. Przed tygodniem solidnie wzmocnione rezerwy wygrały 6:1 w Polkowicach, a w niedzielę - choć zawodników z I składu nie było zbyt wielu - odprawiły z kwitkiem innego kandydata do awansu. Choć do przerwy prowadziła Stal, to po zmianie stron dominowali zabrzanie, zdobywając 3 gole w 10 minut. Kapitalny występ zaliczył Kiklaisz. Najpierw skorzystał z zagrania Kamińskiego i doprowadził do remisu, a następnie asystował Arczonowi i Przybylskiemu, dla którego było to pierwsze trafienie od powrotu po kontuzji.

Gdyby Gładkowski skorzystał z prezentów gorzowskich obrońców, Unia do przerwy prowadziłaby 3:0. Jednak w 44 sek. piłka podana pod nogi napastnika miejscowych tak go zaskoczyła, że nim ją opanował, został zablokowany. Odegrał więc do tyłu, a Hanzel przepuścił futbolówkę do Musiolika, który spudłował. W 14 min - po zbyt lekkim zagraniu głową przez Lisowskiego do bramkarza - znowu Gładkowski stanął oko w oko z bramkarzem, ale zagrał kolanem piłkę, która mu uciekła. 2 minuty później, gdy znowu odczytał zamiary Lisowskiego, próbował strzelać lobem z 20 m, lecz trafił w ręce stojącego na 7 metrze Paszkowskiego. Po przerwie również Gładkowski próbował zdobyć gola, ale w 59 min został zablokowany, a dobijający z 16 m Dariusz Pawlusiński spudłował. Niewykorzystane okazje zemściły się. Pawłowski dośrodkował w pole karne, a wprowadzony 6 minut wcześniej Rymar soczystym wolejem z 10 m pokonał Pasia. W odpowiedzi Domin, w pierwszej akcji po wejściu na murawę, zagrał do Dawida Pawlusińskiego, którego centrę „główką” z 6 m na gola zamienił Hanzel, ustalając wynik.

Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 3:1 (0:1)

0:1 - Bronisławski, 29 min

1:1 - Kiklaisz, 55 min,

2:1 - Arcon, 57 min,

3:1 - Przybylski, 64 min

Unia Turza Śląska – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 1:1