Rezerwy Górnika wciąż na fali. Podopieczni Gumoli ograli lidera

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

Drugi zespół Górnika pokonał Stal Brzeg 3:1. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli, Krzysztof Kiklaisz, Sandi Arćon oraz Mariusz Przybylski.

Niezależnie od tego, jakim składem dysponuje trener Wojciech Gumola, jego drużyna konsekwentnie punktuje. Przed tygodniem solidnie wzmocnione rezerwy wygrały 6:1 w Polkowicach, a w niedzielę - choć zawodników z I składu nie było zbyt wielu - odprawiły z kwitkiem innego kandydata do awansu. Choć do przerwy prowadziła Stal, to po zmianie stron dominowali zabrzanie, zdobywając 3 gole w 10 minut. Kapitalny występ zaliczył Kiklaisz. Najpierw skorzystał z zagrania Kamińskiego i doprowadził do remisu, a następnie asystował Arczonowi i Przybylskiemu, dla którego było to pierwsze trafienie od powrotu po kontuzji.

Gdyby Gładkowski skorzystał z prezentów gorzowskich obrońców, Unia do przerwy prowadziłaby 3:0. Jednak w 44 sek. piłka podana pod nogi napastnika miejscowych tak go zaskoczyła, że nim ją opanował, został zablokowany. Odegrał więc do tyłu, a Hanzel przepuścił futbolówkę do Musiolika, który spudłował. W 14 min - po zbyt lekkim zagraniu głową przez Lisowskiego do bramkarza - znowu Gładkowski stanął oko w oko z bramkarzem, ale zagrał kolanem piłkę, która mu uciekła. 2 minuty później, gdy znowu odczytał zamiary Lisowskiego, próbował strzelać lobem z 20 m, lecz trafił w ręce stojącego na 7 metrze Paszkowskiego. Po przerwie również Gładkowski próbował zdobyć gola, ale w 59 min został zablokowany, a dobijający z 16 m Dariusz Pawlusiński spudłował. Niewykorzystane okazje zemściły się. Pawłowski dośrodkował w pole karne, a wprowadzony 6 minut wcześniej Rymar soczystym wolejem z 10 m pokonał Pasia. W odpowiedzi Domin, w pierwszej akcji po wejściu na murawę, zagrał do Dawida Pawlusińskiego, którego centrę „główką” z 6 m na gola zamienił Hanzel, ustalając wynik.

Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 3:1 (0:1)

0:1 - Bronisławski, 29 min

1:1 - Kiklaisz, 55 min,

2:1 - Arcon, 57 min,

3:1 - Przybylski, 64 min

Unia Turza Śląska – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 1:1