Pniówek sprawdzi młodego bramkarza ROW-u

W poniedziałek III-ligowiec z Pawłowic Śląskich rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Na treningu ma się pojawić 18-letni bramkarz ROW-u 1964 Rybnik, Paweł Kapusta. Według strategii przyjętej przez Pniówek drugi bramkarz - dubler Bartosza Gocyka - powinien mieć status młodzieżowca i właśnie takich zawodników klub poszukuje.

Bramkarz
 /  fot. Michał Kość  /  źródło: Pressfocus

Podczas zimowego okienka transferowego działacze III-ligowca z Pawłowic Śląskich zakontraktowali bramkarza Bartosza Gocyka, który w rundzie jesiennej występował w IV lidze w zespole Polonii Łaziska Górne. Teraz trwają poszukiwania jego dublera, który według strategii przyjętej przez Pniówek powinien mieć status młodzieżowca.


Wiceprezes do spraw sportowych Rafał Wadas od kilku tygodni stara się sfinalizować transfer bramkarza Kuźni Ustroń, Patryka Kierlina, który 26 listopada ubiegłego roku skończył dopiero 19 lat. Na razie jednak negocjacje utknęły w martwym punkcie.


W najbliższy poniedziałek, 15 stycznia, piłkarze Pniówka rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Na tych zajęciach ma pojawić się 18-letni (urodzony 18 stycznia 2000 roku) bramkarz ROW-u 1964 Rybnik, Paweł Kapusta, który do tej pory grał w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Kapusta przed trzema laty - w lutym 2015 roku - przebywał na tygodniowym zgrupowaniu w niemieckim Dorsten, gdzie brał udział w zajęciach prowadzonych przez Lothara Matuschaka, trenera bramkarzy Schalke 04 Gelsenkirchen. To on był szkoleniowcem między innymi Manuela Neuera, obecnie golkipera Bayernu Monachium.

 

Z tej samej kategorii