Skra Częstochowa mistrzem jesieni!

Zespół z Częstochowy może spokojnie i z nadziejami przygotowywać się do rundy rewanżowej. Pierwszą część sezonu zakończyli na pierwszym miejscu z przewagą trzech punktów nad Stalą Brzeg.

Skra

Skra Częstochowa liderem tabeli III ligi grupy III. Nie przeszkodził w tym bezbramkowy remis z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Częstochowianie po meczu byli zawiedzeni, gdyż to oni dyktowali warunki meczu, choć pierwsza połowa była dość wyrównana. Przewaga w drugiej części meczu nie została jednak zamieniona  na gole. Mimo remisu, dzięki dość zaskakującej porażki 1:2 Stali Brzeg z rezerwami Zagłębia Lubin, Skra przerwę zimową kończy w fotelu lidera.

W rozegranym w niedzielę meczu III grupy III Ligi druga drużyna zabrzańskiego Górnika pokonała Gwarek Tarnowskie Góry 3:1. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Wojciecha Gumoli zdobył Krzysztof Kiklaisz, jedną dołożył Mateusz Kulanek.

Na zakończenie roku w III lidze Ruch Zdzieszowice wygrał derbowy pojedynek z Polonią Głubczyce 5:1. Dzięki trzem punktom zespół ze Zdzieszowic złapał chwilę oddechu, a rywala prawdopodobnie odarł z marzeń o utrzymaniu.

Patrząc na tabelę można powiedzieć, że derbowy mecz między zespołem z Głubczyc a Ruchem był tym z cyklu "o sześć punktów" - obie drużyny plasują się w dolnych rejonach tabeli. Co prawda Polonia przegrywa mecz za meczem, jest czerwoną latarnią ligi, ale ostatni mecz ze Skrą Częstochowa - bądź co bądź mocny kandydat do awansu - przegrany 0:1 był pewnym powiewem optymizmu.

I w pierwszej połowie gospodarze jeszcze dzielnie się trzymali, co prawda w 34 min gola zdobył Czapliński, ale kwestia wyniku była jednak w dalszym ciągu sprawą otwartą. To co jednak wydarzyło się w drugiej części meczu odarło zespół Polonii z wszelkich złudzeń. Ruch urządził sobie konkurs strzelecki, odliczanie kończąc na 5 trafieniach, dając rywalom zdobyć tylko honorowe trafienie.

Dzięki wygranej Ruch odskoczył na 3 punkty od strefy spadkowej. Polonia natomiast powoli żegna się z III ligą - obecnie ma 15 punktów straty do 15 Falubazu Zielona Góra.

BKS Stal Bielsko-Biała - Skra Częstochowa 0:0

Górnik II Zabrze - Gwarek Tarnowskie Góry 3:1 (1:1)

1:0 - Kulanek, 21 min

1:1 - Jarka, 26 min (karny)

2:1 - Kiklaisz, 70 min

3:1 - Kiklaisz, 89 min