Skra nikogo się nie boi

Drugi mecz i druga wygrana - tak przedstawia się dotychczasowy bilans sparingów lidera III grupy III ligi.

Damian Nowak
 fot. Dorota Dusik  /  źródło: własne

W sobotę piłkarze częstochowskiej Skry nie zostawili złudzeń Garbarni Kraków, wygrywając na jej terenie 3:0. Wczoraj ich ofiarą padł kolejny II-ligowiec, GKS Bełchatów. To najlepszy dowód, że lider III grupy III ligi nie boi się żadnego rywala. Trudno powiedzieć, jak potoczyłby się wczorajszy mecz, gdyby nie błąd jednego z testowanych przez Skrę zawodników. - Tak podawał do naszego młodego bramkarza, że piłkę przejął rywal i w sytuacji sam na sam zdobył pierwszego gola - mówi wiceprezes klubu spod Jasnej Góry, Piotr Wierzbicki. Strata bramki na tyle podrażniła gości, że całkowicie przejęli inicjatywę i w I połowie trzykrotnie znajdywali sposób na golkipera GKS-u. Damian Nowak i Mariusz Holik popisali się precyzyjnymi „główkami”, a Adrian Musiał uderzeniem zza pola karnego. Gdy w 52 min kontaktowego gola zdobył Dawid Flaszka, z dobrej strony pokazał się Daniel Rumin, który doszedł do prostopadłego zagrania i po ograniu obrońcy posłał piłkę w „krótki” róg. - Chcąc podnosić swoje umiejętności, musimy grać z silniejszymi rywalami. Sparingi są po to, by doskonalić pewne elementy, ale trzeba na nie brać poprawkę. Pamiętamy zeszły sezon, kiedy mecze kontrolne wygrywaliśmy wysoko, a zmagania ligowe zaczęliśmy od trzech porażek. Potrzebujemy pokory i wielu analiz, by ta sytuacja się nie powtórzyła - powiedział trener Skry, Paweł Ściebura. W sobotę jego podopieczni pojadą do Ząbek, gdzie zmierzą się z III-ligowymi rezerwami Legii Warszawa.

 

GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 2:4 (1:3)
Bramki: Bartosiak 4, Flaszka 55 - Nowak 8, Musiał 15, Holik 33, Rumin 66.


GKS: Moczadło - Kogut, Kendzia, Klepczyński, Szubertowski - Peda, Rachwał, Garuch, Pietroń, Thiakane - Bartosiak oraz Piernicki, Lewandowski, Chwastek, Ryszka, Flaszka, Ciarkowski, Giel. Trener Mariusz PAWLAK.
SKRA: Biegański - Olejnik, Mastalerz, Holik, Obuchowski - Napora, testowany, Musiał, Krupa - Nocoń - Nowak oraz Krzczuk, Kosut, Błaszkiewicz, Woldan, Marek, Kowalczyk, Rogala, Kowalski, Rumin. Trener Paweł ŚCIEBURA.

 

Z tej samej kategorii