Czapliński zostaje w Ruchu Zdzieszowice

Drużyna ze Zdzieszowic przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęła pod wodzą nowego trenera. Celem Łukasza Ganowicza i jego podopiecznych będzie utrzymanie w III lidze.

Dawid Czapliński Ruch Zdzieszowice
 fot. Mirosław Szozda  /  źródło: SPORT

To spora niespodzianka, wszak w zeszłym sezonie Ruch - grając pod wodzą Adama Noconia - do ostatniej kolejki walczył o awans, przegrywając z GKS-em 1962 Jastrzębie. Jesień nie potoczyła się po jego myśli. Na jej początku zespół prowadził Aleksander Kalbron i w pięciu kolejkach zdobył 6 punktów. Tymczasowo - na kilka dni i jeden mecz - zastąpił go Tomasz Polaczek, a 4 września drużynę przejął Andrzej Polak. Doświadczony szkoleniowiec nie był jednak w stanie tchnąć w zawodników nowego ducha. W 11 spotkaniach zainkasowali raptem 13 punktów, notując 3 zwycięstwa, 4 remisy i tyle samo porażek. W efekcie na półmetku rozgrywek zdzieszowiczanie plasują się na 13. miejscu i nad strefą spadkową mają raptem 2 „oczka”. Innego - poza spokojnym utrzymaniem - celu na ten sezon być więc nie może. - Jestem po rozmowach z chłopakami. Mają świadomość, w jakim znajdujemy się położeniu. Doszliśmy do wniosku, że stać nas na więcej i jak najszybciej będziemy chcieli poprawić swoją pozycję - zapowiada trener Ganowicz, który trafił do Ruchu po sześciu latach spędzonych w MKS-ie Kluczbork, gdzie był zawodnikiem, a po zakończeniu kariery asystentem Andrzeja Konwińskiego i Tomasza Kulawika, a także - tymczasowo - pierwszym trenerem. Po zmianach personalnych w II-ligowcu przystał na propozycję objęcia „Zdzichów”, argumentując chęcią rozwoju i pracy na własny rachunek. - Postaram się ją wykonać jak najlepiej. Tremy nie mam, a każda zmiana niesie za sobą nowe wyzwania - podkreśla niespełna 37-letni szkoleniowiec.
We wiosennej walce o utrzymanie mają mu pomóc nowi zawodnicy, kojarzeni głównie z Odrą Opole. Napastnik Dawid Wolny i pomocnik Michał Sypek mieli w zeszłym sezonie większy bądź mniejszy udział w jej awansie na zaplecze ekstraklasy. Niespełna 24-letni Wolny rozegrał 24 mecze i zdobył 5 bramek, a 20-letni Sypek zaliczył 6 występów. Do tej dwójki dołączył prawie 19-letni Grzegorz Grabas, wiodąca postać opolskiego zespołu juniorów. Łukasza Ganowicza najbardziej ucieszyła jednak deklaracja jaką złożył Dawid Czapliński. Czołowy zawodnik Ruchu, który z początkiem grudnia otrzymał ofertę z Odry Opole, wiosną nadal będzie bronił barw III-ligowca z Opolszczyzny. Jesienią niespełna 26-letni napastnik, który swego czasu był na celowniku Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice, wystąpił w 15 spotkaniach i strzelił 6 goli.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Czapliński to gwiazda Zdzieszowic. Na więcej go po prostu nie stać.
17 sty 12:38 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii