Rekord Bielsko-Biała już był w ogródku... Ale tylko remis z Ruchem

Rekord Bielsko-Biała zremisował na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 2:2, mimo że prowadził już 2:0.

pilka

Rekord Bielsko-Biała przed sobotnią serią gier miał szansę na awans na pozycję lidera III ligi. Podstawowym warunkiem była jednak wygrana na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice. I bielszczanie byli blisko realizacji celu, jednak zawiodło jedno - koncentracja.

Przez większą część meczu gra przebiegała pod dyktando Rekordu. Tym bardziej, że już w 8 minucie do siatki Ruchu trafił Ronald M. Solorzano. A gdy niedługo po wznowieniu gry po przerwie do siatki trafił Sobik wydawało się, że bielszczanie wrócą ze Zdzieszowic z trzema punktami.

Jednak gdy Ruch, a konkretnie Czapliński w sytuacji sam na sam, zdobył kontaktowego gola, gra Rekordu całkowicie się posypała. A zespół ze Zdzieszowic szedł za ciosem. I taka gra się opłaciła, bo kilka minut później wyrównał Sotor. Bielszczanie grali coraz bardziej nerwowo, czego konsekwencją była czerwona kartka dla Szędzielarza w 80 min. Mimo to, grając w dziesiątkę, Rekord utrzymał remis do samego końca.

Ruch Zdzieszowice – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (0:1)

0:1 - Solórzano, 8 min

0:2 - Sobik, 47 min

1:2 - Czapliński, 68 min,

2:2 - Sotor, 76 min

Stal Brzeg – BKS Stal Bielsko-Biała 2:1 (0:0)

1:0 - Sikorski, 59 min

1:1 - Karcz, 81 min