Pniówek Pawłowice czeka na nowego bramkarza

Zimą do drużyny prowadzonej przez trenera Jana Wosia dołączy 26-letni bramkarz, Bartosz Gocyk. W rundzie jesiennej występował w IV-ligowej Polonii Łaziska Górne, ale ma za sobą występy w II lidze, gdy zakładał koszulkę Energetyka ROW-u Rybnik i Rozwoju Katowice.

Bartosz Gocyk
 /  fot. Katarzyna Mielnik  /  źródło: 400mm

Piłkarze Pniówka Pawłowice rozegrali w Czeskim Cieszynie mecz sparingowy z występującym w lidze okręgowej Tempem Puńców. Zespół trenera Jana Wosia pokonał niżej notowanego przeciwnika 6:1 (4:0), zaś łupem bramkowym podzielili się Jacek Wuwer (2), Michał Szczyrba, Arkadiusz Lalko, Przemysław Wadas i Dawid Kasprzyk.

 

W sobotniej grze kontrolnej szkoleniowiec III-ligowca sprawdzał siedmiu zawodników pod kątem ewentualnej przydatności do swojego zespołu. Z drużyny U-19 GKS-u Tychy grał trzech piłkarzy - Dominik Połap, Daniel Skiba i wspomniany już Kasprzyk, a oprócz nich Daniel Broda z Płomienia Ochojec, Patryk Fabian z rezerw Piasta Gliwice, Mateusz Habor z LKS-u Łąka oraz Maksymilian Szczypka z Wisły Strumień.

 

- Muszę zastanowić się, którzy z tych zawodników dostaną ode mnie jeszcze jedną szansę - powiedział Jan Woś. - Następny sparing zagramy w najbliższą sobotę w Jastrzębiu z Naprzodem Czyżowice, który również występuje w lidze okręgowej. Tam zostaną zaproszeni piłkarze z klubów IV ligi, która właśnie skończyła rundę jesienną. Spodziewam się nawet kilkunastu nowych twarzy.

 

Po najbliższym sparingu trener Woś dokona redukcji kadry, którą dysponował w rundzie jesiennej. Wiadomo już teraz, że wiosną w jego zespole nie zobaczymy napastnika Macieja Gaszki, który po okresie wypożyczenia wrócił do lidera II ligi, GKS-u 1962 Jastrzębie. Jesienią niewiele pożytku było z Mateusza Kiljana i on najprawdopodobniej dostanie wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Według nieoficjalnych informacji, zimą do Pniówka dołączy 26-letni bramkarz, Bartosz Gocyk. W rundzie jesiennej występował w IV-ligowej Polonii Łaziska Górne, ale ma za sobą występy w II lidze, gdy zakładał koszulkę Energetyka ROW-u Rybnik i Rozwoju Katowice.

 

Po raz pierwszy od kilku lat piłkarze Pniówka wyjadą na zimowe zgrupowanie. Odbędzie się ono od 20 do 26 stycznia 2018 roku w ośrodku „Start” w Wiśle.

 

Z tej samej kategorii