Rekord Bielsko-Biała zabrał zabrzanom punkty

Rezerwy Górnika Zabrze mimo gry na własnym terenie nie sprostały ambicji bielszczan z Rekordu. W sobotę Skra Częstochowa wygrała na wyjeździe z Piastem Żmigród 1:0 po trafieniu Piotra Mastalerza w końcówce spotkania. Była to pierwsza wygrana częstochowian "na obczyźnie".

Rekord B-B
 fot. bts.rekord.com.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Piłkarze Pawła Jaroszka szybko, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie w Zabrzu. Strzelcem był Hilbrycht. Potem na 2:0 podwyższył Bojdys. W tej części gry na boisku dosłownie królowali zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała. Zabrzanie wyglądali, jakby nie wiedzieli, co się dzieje. Dopiero po stracie dwóch goli zaczęli organizować składne akcje.Gdyby nie postawa w bramce Górnika Grzegorza Kasprzika, wynik mógłby przypominać te z hokejowych tafli. Bardzo dobra postawa Rekordu.

 

Skra wreszcie doczekała się wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Co prawda rywal nie był z najwyższej półki, jednak takie przełamanie na pewno jest dobrym sygnałem - i przede wszystkim zdjęciem blokady psychicznej -  w kontekście dalszej walki o awans przez częstochowian. Powiedzieć jednak, że trzy punkty przyszły podopiecznym Jakuba Dziółka z łatwością, byłoby kłamstwem. Częstochowianie przez długi czas nie umieli znaleźć sposobu na pokonanie golkipera rywali; ba, to właśnie Piast był groźniejszy, jednak w okolicach pola karnego Skry brakowało mu zimnej krwi.

W drugiej części meczu częstochowianie byli już stroną dominującą, jednak największą bolączką była skuteczność, nawet wydawać by się mogło w 100 procentowych sytuacjach. Gola na wagę zwycięstwa udało się zdobyć dopiero w 84 min, kiedy z rzutu wolnego dośrodkowywał Nocoń, a piłkę do siatki skierował Piotr Mastalerz.

Dzięki wygranej Skra awansowała na pozycję wicelidera ze stratą jednego punktu do Stali Brzeg. Częstochowianie mają jednak rozegrany o jeden mecz mniej.

 

Górnik II Zabrze - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

0:1 - Hilbrycht, 3 min

0:2 - Bojdys, 38 min

1:2 - Kamiński, 88 min

 

Mecze sobotnie

Ślęza Wrocław – Unia Turza Śląska 3:0

 

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 1:0 (0:0)

1:0 - Czapliński, 58 min

 

Pniówek Pawłowice – Miedź II Lefnica 3:2

 

Falubaz Zielona Góra – BKS Stal Bielsko-Biała 2;2

 

Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Głubczyce 2:0 

 

Piast Żmigród – Skra Częstochowa 0:1

Z tej samej kategorii