Baza treningowa Gwarka będzie rozbudowana!

Gdy w czerwcu zeszłego roku tarnogórzanie walczyli o III ligę, nie brakowało głosów, że od ich awansu będzie bardzo wiele zależeć. Motywem przewodnim w kuluarowych opiniach była rozbudowa klubowej bazy treningowej.

ZGRUPOWANIE RUCHU CHORZOW
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

- Jeśli Gwarek uzyska promocję, w budżecie miasta znajdą się pieniądze na nowe boiska - dało się słyszeć. Dziś okazuje się, że osoby wypowiadające te słowa były bardzo dobrze zorientowane.

 

Jeszcze przed świętami władze Tarnowskich Gór przyjęły bowiem budżet na 2018 rok. Znalazły się w nim środki na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy dwóch boisk na stadionie Gwarka. Mowa tu o zaprojektowaniu pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni oraz boiska naturalnego z profesjonalnym systemem nawadniania. To pierwsze ma powstać z boku budynku klubowego, a drugie na dolnej części nieruchomości Gwarka, od ul. Bohaterów Monte Cassino.

 

- Według mnie to najważniejsza uchwała od lat - podkreśla prezes Marek Porada, który myśli perspektywicznie, dając do zrozumienia, że Gwarek to nie tylko pierwsza drużyna, bardzo dobrze radząca sobie w III lidze (4. miejsce po rundzie jesiennej), ale też grupy młodzieżowe. - Mamy 300 młodych zawodników, zrzeszonych w 11 drużynach, które nie mają gdzie trenować. Za priorytet stawiam rozwój akademii, a nowe boiska znacznie przyczynią się do wdrożenia profesjonalnego systemu szkolenia dzieci i młodzieży. Bardzo się cieszymy, że w budżecie znajdą się pieniądze na boiska, bo to poważny element rozwoju naszego klubu. W większości miast pełnowymiarowe place do gry o sztucznej nawierzchni funkcjonują od dawna. Podjęta uchwała to docenienie sukcesów, jakie osiągnęliśmy w ostatnim czasie i wypada mi za nią bardzo podziękować.

 

W tej kwestii nie padają żadne kwoty. Mowa jest jedynie o terminach. Prace projektowe wraz z pozyskaniem pozwoleń na budowę powinny zakończyć się 30 września, a budowa ma się rozpocząć w 2019 roku.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Gwarek będzie jeszcze mocniejszy
7 sty 20:00
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii