BKS Stal Bielsko-Biała wraca z Wrocławia na tarczy

W spotkaniu 14. kolejki III ligi 3. grupy bielszczanie przegrali we Wrocławiu ze Ślęzą. Katem bielszczan okazał się Firlej, który zdobył obie bramki dla gospodarzy.

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

Mecz zaczął się po myśli wrocławian, którzy na stadionie przy Oporowskiej, lepiej wykorzystali... podmuchy wiatru. Już w 5 min, w ogromnym zamieszaniu po rzucie rożnym, piłka na koniec „dobijanki” trafiła w głowę Firleja i do siatki. Za drugim razem Firlej uciekł obrońcom i minął Kozika, a następnie - choć kąt już był bardzo ostry - zdołał ulokować futbolówkę w pustej bramce. Goście próbowali odwrócić losy meczu i „w drodze do szatni” byli bardzo blisko zdobycia kontaktowej bramki. Po faulu na Karecie sędzia podyktował bowiem rzut karny, ale Czaicki - który do tej pory był pewnym egzekutorem - nie zdołał pokonać Gorczycy. Uderzył wprawdzie celnie, ale bramkarz Ślęzy wyczuł intencje strzelca i obronił. Golkiper wrocławian był też nie do pokonania po przerwie i dlatego goście wracali do domu z pustymi rękami. - Niestety, o wyniku zadecydował początek spotkania - mówi trener BKS-u, [Dariusz Mrózek]. - Wyglądało to tak jakbyśmy nie wyszli z szatni. Zostaliśmy za to skarceni, a gdy się obudziliśmy i zaczęliśmy grać swoją piłkę, to nie potrafiliśmy zdobyć gola. Gdybyśmy w ostatnich sekundach I połowy strzelili kontaktowego gola, to może karta by się odwróciła. Nie udało się także wrócić do gry na początku II odsłony, choć w 55 minucie Bezak miał piłkę 7 metrów przed bramką i przestrzelił. Jeszcze w 68 minucie po wrzutce Zakrzewskiego w dobrej sytuacji główkował Jarnot, lecz za lekko i nie potrafiliśmy już niczego ugrać.

 

W niedzielę zmierzyć miała się również Unia Turza Śląska z Polonią Głubczyce, ale... sędziowie zdecydowali że mecz w Turzy się nie odbędzie. Intensywne opady deszczu i zalegająca woda na murawie nie pozwoli bezpiecznie rozegrać tego spotkania.

 

Mecze niedzielne

Ślęza Wrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 2:0 

1:0 - Firlej, 5 min (głową),

2:0 - Firlej, 18 min

 

Unia Turza Śląska – Polonia Głubczyce odwołany

Z tej samej kategorii