Adam Nocoń w nowym sezonie poprowadzi BKS Stal Bielsko-Biała

W bielskim zespole z trzeciej ligi postawiono na nowego szkoleniowca, który dobrze jest znany kibicom piłkarstwa.

Adam Nocoń
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

W ósmej drużynie III ligi gr, opolsko-śląskiej nastąpiła zmiana trenera. Z klubu odszedł Dariusz Okoń, dla którego trenerka przygoda z bielszczanami zakończyła się meczem z Falubazem Zielona Góra. Nowym szkoleniowcem został Adam Nocoń, który poprzednio był trenerem III-ligowego Ruchu Zdzieszowice.

- Skończyłem pracę w Ruchu Zdzieszowice i otrzymałem bardzo ciekawą ofertę z BKS. To klub, który kojarzy mi się ze stabilnością, solidnymi piłkarzami i dobrą drużyną, która swoje mecze rozgrywa na pięknym stadionie. Przygotowania rozpoczynamy 3. lipca w Wilamowicach, a już w sobotę 8. lipca zagramy pierwszy sparing z Pniówkiem Pawłowice Śląskie - powiedział Adam Nocoń po podpisaniu umowy z BKS-em Stalą Bielsko-Biała.

***

Adam Nocoń urodził się 12 czerwca 1971 roku w Bolesławcu. W karierze zawodniczej grał w Górniku Zabrze, Ruchu Radzionków, Carbo Gliwice, GKS Bełchatów (11 meczów w ekstraklasie). Jako trener prowadził m.in. Beskid Skoczów, Skałkę Żabnica, GKS Tychy, Nadwiślana Góra, LKS Bełk i Ruch Zdzieszowice. W Zdzieszowicach pracował od 23 grudnia 2015 roku, prowadząc Ruch w 49 meczach, notując 29 zwycięstw, 10 remisów i 10 porażek. Warto zaznaczyć, że piłkarze Ruchu w ostatnim sezonie do ostatniej kolejki walczyli z GKS Jastrzębie o awans do II ligi. Ostatecznie górą byli piłkarze z Jastrzębia Zdroju.

 

Z tej samej kategorii