Skra Częstochowa nie wykorzystała szansy. Przerwana passa Gwarka

Skra Częstochowa zremisowała bezbramkowo ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Wpadkę lidera wykorzystała Stal Brzeg, która wygrała swoje spotkanie, dzięki czemu wskoczyła na czoło tabeli III ligi.

1. FC Koeln - Crvena Zvezda Belgrad
 źródło: Pressfocus

Skra od dwóch kolejek jest liderem tabeli III ligi. Z 9 ostatnich meczów aż 7 wygrali, a w pozostałych dwóch zanotowali po remisie. Piłkarze z Częstochowy w Gorzowie Wielkopolskim chcieli przedłużyć tę serię, choć musieli uważać na jedną rzecz – Stilion u siebie strzela sporo goli (20). W zeszłym tygodniu wbili Ruchowi Zdzieszowice aż cztery gole.

W pierwszej połowie dało o sobie znać ofensywne usposobienie zespołu Adama Gołubowskiego. Stilonowcy stworzyli w pierwszej połowie mnóstwo sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się golem. Momentem zwrotnym tego meczu była czerwona kartka dla Krzysztofa Kaczmarczyka, który w 53. minucie brutalnie sfaulował Adriana Musiała. Od tej pory gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. Skra nie potrafiła jednak właściwie wykorzystać tej przewagi. Na domiar złego w końcówce sędzia wyrzucił z boiska Oktawiana Obuchowskiego i siły się wyrównały. Bramki jednak nie padły. Remis ten nie mógł zadowolić obu zespołów.

Wpadki lidera nie wykorzystał Gwarek Tarnowskie Góry, który przegrał u siebie z KS Polkowice 1:2, kończąc kapitalną serię 10 kolejnych meczów bez porażki. Na czoło tabeli wskoczyła za to Stal Brzeg. Podopieczni Krystiana Pikausa pokonali w Zielonej Górze tamtejszy Falubaz 4:1.

Skra Częstochowa - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 0:0

Gwarek Tarnowskie Góry - KS Polkowice 1:2 (0:0)

0:1 - Nowacki, 62 min

1:1 - Cymerys, 78 min

1:2 - Karmelita, 90 min

Ruch Zdzieszowice - Górnik II Zabrze 3:3 (2:1)

1:0 - Czapliński, 13 min

1:1 - Lasik, 36 min