ROW i Rozwój remisują na inaugurację wiosny. Odra na pozycji lidera

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

ROW 1964 Rybnik w pierwszym meczu w tym roku zremisował z Błękitnymi Stargard 2:2. Mecz był pełny zwrotów akcji, bowiem trzy gole wpadły w ostatnich 10 minutach. Bramkę dającą rybniczanom remis zdobył Sebastian Musiolik w doliczonym czasie gry.

Początek meczu był dla ROW-u wymarzony. Już w 8 min Przemysław Brychlik bez problemów przedarł się przez obronę Błękitnych i płaskim strzałem pokonał Marka Ufnala.Po tym ciosie gospodarze długo dochodzili do siebie, a ich akcje nie stanowiły zagrożenia dla dobrze spisującego się w bramce Daniela Kajzera.

Błękitni przebudzili się pod koniec meczu - w 81 min z rzutu karnego bramkę zdobył Maciej Liśkiewicz, a chwilę później prowadzenie dał Bartosz Flis. Goście grali jednak do końca, a doliczonym czasie Sebastian Musiolik ustalił wynik na 2:2.

W dość szczęśliwych okolicznościach trzy punkty wywalczyła Odra Opole. Do 85. minuty sobotniego meczu z Olimpią remisowali 1:1, jednak wtedy Gabriel Nowak pokonał Kacpra Tułowieckiego. Dzięki wygranej piłkarze z Opola awansowali na pozycję lidera.

Bramek zabrakło natomiast w meczu Rozwoju z Siarką Tarnobrzeg. Poza tym na brak emocji kibice nie mogli narzekać. Były groźne sytuacje, Rozwój był nawet blisko wygranej, jednak świetnej okazji nie wykorzystał Filip Kozłowski, który z kilku metrów trafił w golkipera gości. Katowiczanie mecz kończyli w 10, bowiem w doliczonym czasie gry czerwoną kartę zobaczył Michał Trąbka.

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 2:2 (0:1)
0:1 - Brychlik 8 min
1:1 - Liśkiewicz 81 min (karny)
2:1 - Flis 84 min
2:2 - Musiolik 90 min

Odra Opole — Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
1:0 - Nowak 19 min

1:1 - Stępień 24 min