"Zmiana" trenera w GKS-ie 1962 Jastrzębie

Szkoleniowiec beniaminka z Jastrzębia Jarosław Skrobacz w trakcie ostatniego meczu z Wartą Poznań został usunięty z ławki rezerwowych. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała trenera GKS-u 1962 Jastrzębie dyskwalifikacją w jednym meczu. Dzisiaj na ławce zastąpi go Henryk Papierok, trener koordynator Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie.

Jarosław Skrobacz
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Trener beniaminka Jarosław Skrobacz w poprzednim meczu jastrzębian z Wartą Poznań został usunięty z ławki rezerwowych przez sędziego Pawła malca z Łodzi. W czwartek sprawą szkoleniowca GKS-u 1962 Jastrzębie zajęła się Komisja Dyscyplinarna PZPN. Trener Skrobacz wysłał obszerne wyjaśnienia dotyczące swojego zachowania, opisał również bierne zachowanie rozjemców w sytuacjach, gdy piłkarze gospodarzy symulowali kontuzje lub chłopcy do podawania piłek celowo je odrzucali na „żądanie” piłkarzy Warty. Nie pomogło, Jarosław Skrobacz został zdyskwalifikowany na jeden mecz.


W tym momencie pojawił się problem, ponieważ trener bramkarzy Sławomir Królczyk ma licencję B PZPN (papiery instruktora), zaś trener przygotowania fizycznego Damian Zawierucha nie ma uprawnień do prowadzenia zespołu piłki nożnej. W trybie nagłym poszukiwano zastępcy trenera Skrobacza, wybór działaczy padł na trenera-koordynatora Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, Henryka Papieroka, który jest posiadaczem licencji UEFA Pro. To on dzisiaj usiądzie na ławce GKS-u 1962 i weźmie udział w konferencji prasowej. „Zmiana” trenera w Jastrzębiu ma oczywiście charakter incydentalny, w następnym spotkaniu z Radomiakiem na ławkę rezerwowych wróci Jarosław Skrobacz.


Jastrzębska Spółka Węglowa przyznała się do podjęcia współpracy z GKS-em 1962 Jastrzębie. „Podjęto decyzję o współpracy z Klubem, który w ostatnim czasie może się pochwalić sporymi sukcesami m.in. awans do II ligi i dobre występy w rozgrywkach o Puchar Polski. Spółka dostrzegła również zaangażowanie Klubu w szkolenie młodzieży. Współpraca Jastrzębskiej Spółki Węglowej z GKS 1962 Jastrzębie wpisuje się w filozofię oraz założenia praktykowanej przez firmę społecznej odpowiedzialności biznesu” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez JSW.


Obie strony (klub i koncern węglowy) dementują, jakoby wysokość dotacji wynosiła sto tysięcy złotych i jest znacznie niższa. Niech im będzie…

Z tej samej kategorii