Pomocnik ROW-u Rybnik w Danii lub ekstraklasie

Bartosz Slisz nie zagrał w dzisiejszym sparingu z Odrą Opole, ponieważ czeka na konkretną ofertę z Danii. Jak ujawnił trener drugoligowca Piotr Piekarczyk alternatywą dla młodego piłkarza jest propozycja jednego z klubów polskiej ekstraklasy. Tymczasem trener opolan Jan Furlepa mimo wysokiego zwycięstwa szuka... napastnika .

Bartosz Slisz
 /  fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Meczem sparingowym z ROW-em 1964 Rybnik zaczęła tygodniowe zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu Odra Opole. Trener Jan Furlepa skorzystał z usług 22 zawodników, na boisku nie pojawili się jedynie Marcin Stasiowski (miał trening indywidualny) oraz dwaj bramkarze, bo szkoleniowiec beniaminka zabrał ich czterech na obóz.

 

W ekipie z Opola nie ma kontuzjowanego Łukasza Staronia, trenującego indywidualnie Janusza Gancarczyka oraz Adriana Krysiana, który szuka nowego klubu. Zagrał natomiast testowany bramkarz Bartosz Kowalczyk. - Pierwsza połowa była wyrównana, dopiero po przerwie rozwiązał się worek z bramkami - powiedział Jan Furlepa. - W II połowie na „9” zagrał Marek Gancarczyk i dopiero na ostatnie 20 minut przesunąłem tam Marcina Wodeckiego. Ale wciąż szukamy napastnika.

 

W zespole ROW-u pojawił się na boisku Przemysław Brychlik, który przed kilkoma dniami rozwiązał kontrakt właśnie z Odrą Opole. 28-letni napastnik podpisał z klubem dwuletni kontrakt, umowa wygasa 31 grudnia 2018 roku. - Testowałem ośmiu zawodników, trzech z nich - dwóch stoperów i napastnika - chciałbym sprawdzić w niedzielnym sparingu z GKS-em Katowice - powiedział trener ROW-u, PiotrPiekarczyk. - Tomasz Balul i Dawid Bober dostali wolne, Robert Tkocz i Mariusz Muszalik są kontuzjowani, Paweł Jaroszewski naciągnął mięsień podczas treningu, Szymon Jary jest przeziębiony, a Bartosz Slisz czeka na ofertę z Danii. Gdyby ten wariant nie wypalił, zainteresowany jest nim jeden z klubów ekstraklasy.

 

Jednym z testowanych przez ROW obrońców był 24-letni Michał Bojdys z Rekordu Bielsko-Biała i to on jest jednym z tych piłkarzy, którym trener Piekarczyk chce dać kolejną szansę.

 

 

ROW 1964 Rybnik - Odra Opole 0:3 (0:0)

0:1 - Niemczyk, 67 min

0:2 - Wodecki, 80 min

0:3 - Marek Gancarczyk, 84 min

 

ROW (I połowa): Kajzer - Gojny, Cichy, Popiela, Siwek, Musiolik, Spratek i czterech zawodników testowanych. II połowa: Rosa - Dudzik, Janik, Koch, Polak, Koleczko, Brychlik czterech zawodników testowanych. Trener Piotr PIEKARCZYK.

 

ODRA (I połowa): Weinzettel - Sobczyński, Kowalski, Przystalski, Brusiło - Mateusz Gancarczyk, Wepa, W. Gancarczyk, Bryłka, Wrzesień - Wolny. II połowa: Kowalczyk - Trznadel, Grądowski, Bodzioch, Winiarczyk - Niemczyk, G. Nowak, Peroński, Sypek, Wodecki - Marek Gancarczyk. Trener Jan FURLEPA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z tej samej kategorii