Na urodziny napastnika niebiesko-czerwonych... poważny uraz!

Pechowo zakończył się dla Daniela Ciechańskiego ostatni przedligowy sparing Polonii.

Daniel Ciechański
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Bytomianie zremisowali bezbramkowo z Ruchem Zdzieszowice, a napastnik udział w meczu zakończył już w 55 minucie. Boisko opuścił po starciu z jednym z rywali, a pierwsza diagnoza jest mocno niepokojąca.

 

Wiele wskazuje bowiem na to, że 21-letni (dzień przed sparingiem obchodził urodziny!) doznał złamania kostki! Oznacza to co najmniej sześciotygodniowy rozbrat z jakąkolwiek aktywnością treningową, a więc powrót na boiska ligowe - zapewne dopiero w końcówce kwietnia.

 

Dopiero jednak zdjęcie rentgenowskie wykaże pełny „zakres obrażeń”. Gdyby wykazało ono złamanie z przemieszczeniem, konieczny byłby zabieg chirurgiczny. W tym przypadku rekonwalescencja zabrałaby jeszcze więcej czasu!

 

Ciechański - który jesienią, na wypożyczeniu w Katowicach, poddać się musiał zabiegowi artroskopii stawu skokowego - w ostatnich tygodniach dobrze prezentował się w barwach Polonii. W trzech z czterech meczów poprzedzających potyczkę z trzecioligowcem strzelał gole.

 

- Rozważamy różne warianty rozwiązania tej trudnej sytuacji - mówi dyrektor Polonii, Tomasz Kupijaj, życząc zawodnikowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. Bytomianie do dyspozycji mają jeszcze w przodzie Michała Zielińskiego, ale - na kilkadziesiąt godzin przed zamknięciem okienka transferowego - nie wykluczają jeszcze angażu ewentualnego zastępcy Ciechańskiego.

 

 

Ruch Zdzieszowice - Polonia Bytom 0:0

RUCH: Melon - Sotor (46. Michniewicz), Bachor, Kostrzycki, Nowak, Kiliński (65. Matuszek), Czajkowski (46. Marzec), Damrat, Zaremba, Szatkowski (75. Wanat), Czapliński.
POLONIA: Olszewski (46. Michalak) - Jurek (75. Zakrzewski), Słodowy (80. Rylukowski), Janoszik (75. Radkiewicz), Kutarba (65. Pączko) - Krysian (65. Januszkiewicz), Mróz (65. Zalewski), Setlak, Lachowski (65. Kowalczyk), Zapotoczny (65. Stefański) - Ciechański (55. Zieliński).

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PBUżytkownik anonimowy
~PB :
No photo~PBUżytkownik anonimowy
Fatalna wiadomosc. Daniel szybkiego powrotu do zdrowia życzę.
28 lut 16 09:41 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii