Bramkarz Udinese dogadany z Rozwojem! Będą też inni

Wojciech Pawłowski rozpocznie dziś treningi z beniaminkiem I ligi.

Wojciech Pawłowski
 fot. Sebastian Borowski  /  źródło: newspix.pl

To dla 23-letniego bramkarza duża szansa na odbudowanie się. W sezonie 2011/12 robił furorę w ekstraklasowej Lechii Gdańsk i szybko trafił do Udinese, ale we Włoszech przepadł. Nie zadebiutował w Serie A, był wypożyczony do Latiny z niższej ligi, a potem wrócił do Polski. Ani w Śląsku Wrocław, ani nawet I-ligowej Bytovii nie był w stanie się przebić. Ostatnio trenował z Udinese, a teraz dogadał już warunki półrocznego wypożyczenia do Rozwoju. Kontrakt z włoskim klubem wiąże go jeszcze do 2017 roku.

 

- Wiadomo, że w kosztach jego utrzymania w dużej części partycypować będzie Udinese, co powoduje, że mimo ogromnych problemów finansowych mieliśmy możliwość ściągnięcia go do siebie. Trudno podważać jego umiejętności, skoro ma ważny kontrakt z Udinese, a ono chce go tylko wypożyczyć, a nie się pozbyć – mówi Marcin Nowak, kierownik katowickiego klubu.

 

W Rozwoju po zakończeniu rundy jesiennej nie ukrywali, że potrzebują wzmocnień na pozycji bramkarza, choć Bartosz Soliński, czyli nominalna „jedynka”, zaliczył kilka bardzo dobrych występów. W grudniu z kolei zgodę na wypożyczenie otrzymał jeden z jego zmienników – 24-letni Bartosz Gocyk.

 

Dodajmy, że dziś oficjalnie wypożyczony do Rozwoju powinien zostać Konrad Nowak z Górnika Zabrze. Z zespołem trenuje też były młodzieżowy reprezentant Ghany, 25-letni Kevin Thompson, ostatnio występujący na czwartym poziomie rozgrywkowym w Szwecji. Dziś dołączy z kolei Patryk Szymański. 22-letni skrzydłowy jesienią strzelił 4 gole w 18 meczach dla II-ligowej Olimpii Zambrów.

Czy wypożyczenie Wojciecha Pawłowskiego to dobry ruch Rozwoju?

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~SpecmanUżytkownik anonimowy
~Specman :
No photo~SpecmanUżytkownik anonimowy
To dla niego good okazejszyn
14 sty 16 11:30
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~NRŚUżytkownik anonimowy
~NRŚ :
No photo~NRŚUżytkownik anonimowy
Dalij biercie paciuloków Czapliński, Czerkas, Król, Raniowski, tera tyn Pawłowski pachoł, co wy się nie uczycie na tym co było? Na trenera proponuja Motyki zaś bo wolny jest albo Bratka co z Grunwaldu poszoł
13 sty 16 20:31
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~marek motyka szaranczaUżytkownik anonimowy
~marek motyka szarancza :
No photo~marek motyka szaranczaUżytkownik anonimowy
rozwój w serie a bylby mocnym sredniakiem
13 sty 16 16:33
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii