Rozwój zbiera siły przed walką o utrzymanie. Będzie comeback Wróbla?

Rozwój Katowice wciąż nie zakończył okresu roztrenowania, a w klubie zastanawiają się, jak zasilić drużynę, by wiosną uchronić ją przed degradacją do III ligi. - Siądziemy z prezesami i zastanowimy się nad zimowymi celami transferowymi. Chciałbym, byśmy skupili się na dwóch-trzech zawodnikach, ale konkretnych, którzy wniosą do tej drużyny dużo. W takim kierunku pójdziemy. Wiem, że rozmowy są już poczynione - zapowiada Rafał Bosowski, II trener Rozwoju.

Rakow Czestochowa - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Naturalne wydają się spekulacje o możliwości powrotu do macierzystego klubu Tomasza Wróbla. 35-letni pomocnik niedawno rozwiązał kontrakt z Rakowem Częstochowa, do którego trafił przed rokiem właśnie z Katowic. Co prawda jego pobyt w klubie spod Jasnej Góry nie wyglądał z pewnością tak, jak tego oczekiwał - minionej jesieni zaliczył w Nice 1 Lidze jedynie 5 występów i jedną bramkę - ale nie ma wątpliwości, że przydałby się Rozwojowi. Czy drugi come back Wróbla na stare śmieci stanie się faktem? Konkretów na razie brak.
Po kiepskiej jesieni, zakończonej w strefie spadkowej tabeli II ligi, katowiczanie przechodzą dość intensywny grudzień. Mają już za sobą sparing z Pogonią Imielin (5:1). Przeciw liderowi I grupy katowickiej klasy okręgowej wystąpił Patryk Czułowski, testowany 23-letni środkowy pomocnik III-ligowej Avii Świdnik. Zaprezentował się poprawnie. - Fajny, mobilny chłopak - ocenia trener Bosowski, ale - no właśnie - odwołać się można do jego wcześniejszych słów o konkretnych wzmocnieniach…

 

Rozwój testuje nie tylko kandydatów do gry w zespole, ale i nowe ustawienie, z trójką środkowych obrońców. - Już dwa ostatnie tegoroczne mecze ligowe, z Wartą Poznań i Wisłą Puławy, rozegraliśmy w tym ustawieniu. Zespół bardzo mocno to zaakceptował. Z informacji od chłopaków wiem, że gra im się w tym systemie lepiej. Zresztą, zwróćmy uwagę, że w tych dwóch meczach straciliśmy tylko jedną bramkę, w dodatku z rzutu karnego, a graliśmy z naprawdę mocnymi przeciwnikami. Pójdziemy zatem w tę stronę. To jeden z naszych zimowych celów, by dopieścić to ustawienie - zaznacza II trener Rozwoju.


Katowiczanie trenować będą do 15 grudnia. Przed nimi jeszcze spotkanie kontrolne z innym rywalem z klasy okręgowej, Spartą Katowice (środa, MOSiR „Kolejarz”, godz. 17.00). - To pożyteczne sparingi zwłaszcza dla naszej młodzieży, która musi zbierać doświadczenie seniorskie w każdym meczu - przyznaje Rafał Bosowski.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ŻegotaUżytkownik anonimowy
~Żegota :
No photo~ŻegotaUżytkownik anonimowy
Powrót na ul. Zgody okaże się owocny pod warunkiem poprawy kondycji fizycznej. Wprawdzie Tomaszowi Wróblowi wystarczało nieraz 70 minut dla rozstrzygnięcia wyniku spotkania, ale piłkarze II ligi wyglądają coraz lepiej od strony motorycznej. Często przechylają szalę meczu w samej końcówce. Rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i znakomitych wyników sportowych AD 2018.
22 gru 17 09:27
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii