Pomocnik Odry Opole trafi do ROW-u 1964 Rybnik?

Na pierwszym treningu beniaminka z Opola zjawiło się aż 31 piłkarzy, w tym sześciu bramkarzy. Trener Jan Furlepa poszukuje bowiem zastępcy Macieja Raniowskiego, który przenosi się do norweskiego klubu Verdal IL. Pozyskany latem ubiegłego roku pomocnik Przemysław Brychlik najprawdopodobniej przeniesie się do ROW-u 1964 Rybnik.

Przemysław Brychlik
 /  fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Trzydziestu jeden zawodników stawiło się na pierwszym treningu beniaminka II ligi z Opola. Zabrakło tylko wystawionego na listę transferową pomocnika Adriana Krysiana, który zmaga się z chorobą. Byli natomiast również wystawieni na listę transferową obrońcy Damian Ałdaś i Bartłomiej Kolanko. Nie zabrakło również najnowszych nabytków Odry - Mateusza Września (poprzednio Rozwój Katowice) i Marcina Wodeckiego (Legionovia).


W rundzie wiosennej beniaminka II ligi nie będzie już bronił niespełna 21-letni bramkarz, Maciej Raniowski. Wychowanek Polonii Gdańsk w rundzie jesiennej ani razu nie pojawił się między słupkami bramki Odry w meczu ligowym, „etatowcem” na tej pozycji był jego rówieśnik, Tobiasz Weinzettel. - Dostałem ciekawą propozycję powrotu do Norwegii - powiedział na oficjalnej stronie klubowej Raniowski. - Po długim namyśle zdecydowałem się na taki ruch, choć wcześniej nie miałem tego w planach. Wracam do Verdal IL.


- Na zajęciach miałem sześciu bramkarzy, z których czterech jest testowanych - powiedział trener opolan, Jan Furlepa. - Po odejściu Macieja Ranowskiego szukam bramkarza, który miałby status młodzieżowca. Poza tym trenowało z nami trzech juniorów - niespełna 16-letni Sebastian Bryłka oraz o rok starszy Kasper Grodowski, a także Kamil Szampera z IV-ligowego MKS-u Gogolin. Dwóch z nich pojedzie z nami na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. Bryłka szesnaście lat skończy dopiero pod koniec bieżącego miesiąca i jego rodzice musieli wyrazić zgodę na treningi z nami.


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 28-letni pomocnik Przemysław Brychlik ma przejść do ROW-u 1964 Rybnik. Wychowanek Krupińskiego Suszec w rundzie jesiennej zagrał w II lidze w 13 meczach, w których zdobył 3 gole. Trener Furlepa nie chciał komentować tej sprawy.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~opUżytkownik anonimowy
~op :
No photo~opUżytkownik anonimowy
Junior to Kacper Grądowski.
5 sty 17 08:41 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii