Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik „zarażają” futbolem dzieci

Dwaj zawodnicy drugoligowca z Rybnika - Bartosz Slisz i Piotr Dudzik odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 23 w Rybniku-Niedobczycach. Spotkanie z ponad setką maluchów odbyło się w ramach akcji „Wyłącz komputer, włącz się w kibicowanie jako 12 zawodnik”, a na pamiątkę spotkania dzieci z Niedobczyc otrzymały zdjęcie drużyny ROW-u z autografami piłkarzy oraz dwie piłki.

Bartosz Slisz i Piotr Dudzik
 /  fot. Roksana Bibiela  /  źródło: własne

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik demonstrują swoje umiejętności nie tylko na boisku, ale również robią wszystko, by „zarazić” futbolem dzieci. Temu służą cykliczne spotkania zawodników z dziećmi, które uczęszczają do rybnickich przedszkoli. Ostatnią placówką, którą odwiedzili dwaj nastoletni zawodnicy ROW-u - Bartosz Slisz i Piotr Dudzik,  ramach akcji „Wyłącz komputer, włącz się w kibicowanie jako 12 zawodnik”,, było Przedszkole nr 23 w Rybniku-Niedobczycach.

 

- Akcja cieszy się ogromną popularnością, w kolejce czekają już następne placówki - zapewnia rzecznik prasowa drugoligowca z Rybnika, Barbara Kalisz-Gaweł. - Od marca bieżącego roku odwiedziliśmy już 25 przedszkoli, na razie z samego Rybnika. Ale nie wykluczamy, że jeżeli otrzymamy zaproszenia z miejscowości powiatu rybnickiego, to nasi piłkarze odwiedzą również te placówki.

 

Wspomniani już Bartosz Slisz i Piotr Dudzik w Rybniku-Niedobczycach spotkali się z ponad setką maluchów, promując zdrowy tryb życia poprzez ruch na świeżym powietrzu. Przy okazji zaprezentowali  dzieciom stroje i buty - popularne „korki” - piłkarskie. W trakcie spotkania przedstawiono także klubową maskotkę, która nosi imię „Gladi”, zaprezentowano herb klubu, milusińscy rozwiązywali również mnóstwo zagadek itp. Wykonano także wspólne zdjęcie piłkarzy i poszczególnych grup, a dzieci które miały na to ochotę, robiły sobie selfie z piłkarzami i „Gladim”.

Wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki z herbem ROW-u oraz ulotki ze zdjęciem drużyny. Na zakończenie spotkania zawodnicy w imieniu klubu oraz partnera Decathlon Rybnik ofiarowali przedszkolakom z Niedobczyc zdjęcie grupowe drużyny ROW-u z autografami piłkarzy oraz dwie piłki.

Z tej samej kategorii