Młodzież na obozie Rozwoju. To reprezentanci Polski

Drugi z katowickich I-ligowców nie zapomina o tym, z czego słynie, czyli utalentowanych juniorach.

Kacper Tabiś
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

W czwartek Rozwój wyjechał na zgrupowanie do Zakopanego. Prócz kadry I-ligowego zespołu, w autokarze znalazło się tez miejsce dla ośmiu zdolnych juniorów: Kamila Adamczyka, Bartosza Chwili, Daniela Kamińskiego, Kajetana Kunki, Bartosza Marchewki, Kacpra Tabisia, Bartosza Waśkiewicza i Dawida Witka. Czterech z nich – Kunka, Marchewka, Tabiś i Waśkiewicz (syn prezesa klubu, Zbigniewa) ma już na koncie powołania do juniorskich reprezentacji Polski.

 

- Musi być stawianie na młodych. To jedyna droga, jaką ma klub, by zaistnieć Celem w samym sobie nie jest utrzymanie za wszelką cenę pierwszej ligi, ale patrzenie perspektywicznie, dalekosiężne spojrzenie na drużynę. Nie może być tak, że ewentualny spadek pociągnie za sobą kolejne i będzie to równia pochyła. Nie. Budujemy ten zespół z myślą o przyszłości, a ci młodzi chłopcy są właśnie przyszłością tego klubu – mówił niedawno Mirosław Smyła, trener Rozwoju, który kilku młodym zawodnikom dał szansę w styczniowym sparingu z Koroną Kielce (1:3).

 

W Zakopanem młodzież Rozwoju ćwiczyć będzie pod okiem trenera Sławomira Mogilana, spod którego ręki wyszedł m.in. Arkadiusz Milik, Przemysław Szymiński czy Konrad Nowak.

Który z katowickich zespołów wolisz?
Z tej samej kategorii