Początek zmian w MKS-ie Kluczbork. Będą następcy?

Obecny sezon dla MKS-u Kluczbork - łagodnie mówiąc - nie jest udany. Po 19 kolejkach II-ligowiec z Opolszczyzny zajmuje 16. miejsce, ma 16 punktów i wiosną czeka go walka o utrzymanie.

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

Wiadomo już, że zespołu nie będzie prowadził Tomasz Kulawik, który 17 października zastąpił Łukasza Ganowicza. Były zawodnik i szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków odpowiadał za grę i wyniki MKS-u w sześciu meczach; nie wygrał żadnego, zapisując 3 punkty. Nazwisko jego następcy ma być znane jeszcze przed świętami, bo pierwszy trening wyznaczono na 4 stycznia. Nie weźmie w nim udziału pięciu zawodników, broniących biało-niebieskich barw w rundzie jesiennej. Z Kluczborkiem pożegnali się już Damian Warchoł, Dawid Wolny, Eryk Rakowski, Dominik Kościelniak i Wojciech Kochański. Warchoł był wypożyczony z Rakowa Częstochowa i w 13 spotkaniach zdobył 2 bramki, Wolny trafił na Sportową z Odry Opole i zaliczył 11 występów, a wypożyczony z Legii Warszawa Rakowski zagrał w 2 meczach. Kościelniak, z którym 30 sierpnia przedłużono umowę do końca sezonu, wystąpił 13 spotkaniach, zaś wypożyczony z GKS-u Katowice Kochański wybiegł na boisko 6 razy.


Trwają poszukiwania ich następców. W ostatnich tegorocznych zajęciach uczestniczyli: Artur Łuczkiewicz, Malezyjczyk Mademba Djibril Cisse oraz Brazylijczyk Elton Dos Santos Olivieira. 20-letni Łuczkiewicz jest obrońcą, znanym z występów w Śląsku II Wrocław, 22-letni Cisee to napastnik, który jesienią grał w Orle Źlinice (wicelider II grupy opolskiej klasy okręgowej), a uwagę II-ligowca przykuł zdobyciem 21 bramek, zaś niespełna 24-letni Elton grał do tej pory w Śląsku Łubniany (zamyka tabelę I grupy opolskiej klasy okręgowej), a poza tym występuje w futsalowym FK Odra Opole.


Kolejną szansę na przekonanie do swoich umiejętności zawodnicy ci będą mieli od 4 stycznia. Na ten dzień wyznaczona bowiem została data pierwszego treningu, zaś okres roztrenowania potrwał tydzień krócej niż wcześniej zakładano. - Skoro ma dojść do zmiany w sztabie szkoleniowym, uznaliśmy, że nie ma sensu tego ciągnąć. Zawodnicy otrzymali jednak rozpiski treningowe - wyjaśnił wiceprezes MKS-u, Wojciech Smolnik. Zimą w planach ekipy z Opolszczyzny jest 9 meczów kontrolnych. Ośmiu rywali, wśród których są m.in. Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Bełchatów czy Stal Brzeg, jest już zakontraktowanych. Trwają poszukiwania przeciwnika na 27 stycznia.

Z tej samej kategorii