Nowy bramkarz w ROW-ie 1964 Rybnik

Wczoraj piłkarze ROW-u rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej w II lidze. Na pierwszym treningu zabrakło kilku zawodników. Pomocnik Bartosz Slisz - jak już informowaliśmy - do 15 stycznia będzie przebywał na testach w Danii, bramkarz Adam Makuchowski próbuje „zaczepić się” w Odrze Opole, natomiast Radosław Dzierbicki i Mariusz Muszalik nie ćwiczyli z powodu kontuzji piątej kości śródstopia.

Kacper Rosa
 /  fot. Wojciech Figurski  /  źródło: 058sport.pl

- Dzierbicki nie pojawił się na treningu, natomiast Muszalik przyjechał do Rybnika, lecz tylko po to, by poinformować o swoim urazie - powiedział szkoleniowiec rybniczan, PiotrPiekarczyk. - Czy liczę się z odejściem Slisza i Makuchowskiego? Biorę to pod uwagę, ponieważ ich umowy zawierają stosowne klauzule. Zresztą na wszelki wypadek zatrudniliśmy już 23-letniego bramkarza Kacpra Rosę, który będzie konkurentem Daniela Kajzera.

Dodajmy tylko, że Rosa jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, zaś w rundzie jesiennej występował w III-ligowym Świcie Skolwin.

 

Tymczasem z odsieczą swojemu byłemu klubowi pośpieszył 21-letni pomocnik, Sebastian Musiolik, który do końca czerwca tego roku został wypożyczony z Piasta Gliwice. Wychowanek Piasta Leszczyny w sezonie 2014/15 rozegrał w Energetyku ROW-ie 30 meczów w II lidze, strzelając 5 goli. W następnym sezonie został wypożyczony z Piasta, ale w 13 spotkaniach ani razu nie trafił do siatki przeciwnika.

 

- Musiolika nie było na pierwszych zajęciach. Dołączy do nas we wtorek lub w środę - informuje trener Piekarczyk. - We wtorek mamy badania wydolnościowe i zajęcia w hali, a następnego dnia w siłowni. Korekcie uległ nasz plan sparingowy. 4 lutego mieliśmy zagrać z Kluczborkiem, ale doszło do nieporozumienia. Rywale myśleli, że zmierzymy się u nich, a my chcieliśmy ich podjąć w Kamieniu. Dlatego w trybie awaryjnym rozegramy sparing z Rakowem Częstochowa.

 

Z tej samej kategorii