Lider II ligi szykuje się do kosmetycznych zmian

GKS 1962 Jastrzębie zamierza skrócić wypożyczenie z Olimpii Grudziądz Szymona Stacha. Prezes drugoligowca Dariusz Stanaszek prowadzi negocjacje z Rozwojem Katowice w sprawie transferu defensywnego pomocnika, Bartosza Jaroszka. Ważą się losy wracających do Jastrzębia z wypożyczenia Macieja Gaszki oraz Piotra Trąda.

Damian Tront
 /  fot. Mirosław Szozda  /  źródło: 400mm

Trzynaście zwycięstw, cztery remisy i tylko dwie porażki - taki jest bilans dokonań drużyny z Jastrzębia Zdroju w rundzie jesiennej. Drużyna dowodzona przez trenera Jarosława Skrobacza na konkurentów patrzy z góry, ŁKS Łódź traci do lidera 5 punktów, a Warta Poznań 7 „oczek”. Szkoleniowiec beniaminka II ligi nie planuje zatem zimą rewolucji kadrowej, zmiany będą kosmetyczne.


Piłkarze GKS-u w piątek rozpoczęli urlopy, a najwięcej pracy mają teraz działacze klubu z Jastrzębia. Prezes Dariusz Stanaszek prowadzi negocjacje z Rozwojem Katowice w sprawie transferu defensywnego pomocnika, Bartosza Jaroszka. Trwają również negocjacje z Olimpią Grudziądz w sprawie skrócenia wypożyczenia 19-letniego pomocnika, Szymona Stacha. W rundzie jesiennej trener Skrobacz miał niewiele pożytku z tego zawodnika. Wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów zagrał tylko… dwie (!) minuty w wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź (1:1), kilka tygodni leczył kontuzję i miał problemy z „załapaniem się” do meczowej „18”.


Po okresie wypożyczenia do zespołu z Jastrzębia powrócili młodzieżowcy Maciej Gaszka (z Pniówka Pawłowice Śląskie) i Piotr Trąd (ze Spójni Landek). - Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, czy zostaną u nas - przyznał trener JarosławSkrobacz. - Sytuacja Gaszki jest ściśle powiązana z Kamilem Adamkiem. Jeżeli ten drugi zostanie u nas, najprawdopodobniej przedłużymy wypożyczenie Maćka do Pniówka. Z kolei Piotrek Trąd ma małe szanse, by wiosną zagrać w II lidze, dlatego będziemy chcieli go wypożyczyć do innego klubu. Uważam, że powinien „uciec” z IV ligi i spróbować grać wyżej, w III lidze. Dla niego byłby to poważny sprawdzian, a dla nas punkt odniesienia, czy możemy na niego liczyć w następnym sezonie, w którym nadal będzie miał status młodzieżowca.


Formalnie piłkarzami GKS-u 1962 Jastrzębie są nadal bramkarz Jakub Świerczek i obrońca Patryk Lach, z których po rundzie jesiennej zrezygnował III-ligowy Pniówek Pawłowice. Trener Skrobacz żadnego z nich nie uwzględnia jednak w swoich planach, więc najprawdopodobniej zostaną wypożyczeni do innych klubów.

 

 

 

Z tej samej kategorii