Kanonada GKS-u Jastrzębie, porażka Rozwoju, bezbramkowo w Łodzi

pilka_adidas

GKS 1962 Jastrzębie świetnie rozpoczął zmagania w II lidze. Beniaminek rozgromił spadkowicza z Kluczborka aż 5:1.

Warta pewnie, bo 3:1 wygrała z Rozwojem Katowice. I choć na początku meczu goście nieźle poczynali sobie na boisku, to z czasem do głosu dochodzili zawodnicy z Poznania. W 14. minucie Przemysław Kita otworzył wynik meczu, a 20 minut później na 2:0 podwyższył Tomasz Dejewski. Co ciekawe, były to jedyne warte uwagi sytuacje Warty w pierwszej połowie.

Wydawało się, że poznaniacy pójdą za ciosem i strzelą kolejne bramki. Tymczasem w 50. minucie Rozwój wywalczył rzut karny za zagranie ręką Kieliby. Kontaktowego gola zdobył Kamil Bętkowski.

Strata gola nie spowodowała jednak większej nerwowości w szeregach Warty, która wciąż kontrolowała przebieg meczu, niejako czekając na zadanie ostatecznego ciosu. Ten pojawił się w ostatniej akcji meczu. Kita zszedł z piłką do środka i precyzyjnym uderzeniem pokonał Golika, wpisując się po raz drugi na listę strzelców.

Świetny początek sezonu zanotował także beniaminek z Jastrzębia. GKS wygrał u siebie z MKS-em Kluczbork aż 5:1. Początek meczu nie wskazywał jednak na tak pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy od 10 minuty przegrywali po golu Pawła Baraniaka. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Jarosława Skrobacza. W 26. minucie świetne dośrodkowanie Alego wykorzystał Daniel Szczepan. Pod koniec pierwszej połowy asystent przy bramce Szczepana sam wpisał się na listę strzelców, popisując się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie goście próbowali doprowadzić do remisu, ale zamiast wyrównania stracili zawodnika. W 50. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Paweł Kubiak. Dziesięć minut później jastrzębianie podwyższyli wynik – do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Krzysztof Gancarczyk. W samej końcówce gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole.

Bramek za to nie doczekali się kibice w Łodzi. Miejscowy ŁKS zremisował po nieciekawym meczu z ROW-em 1964 Rybnik.

Warta Poznań – Rozwój Katowice 3:1 (2:0)

1:0 - Kita, 18 min

2:0 - Dejewski, 34 min

2:1 - Bętkowski, 52 min

3:1 - Kita, 90 + 3 min

GKS Jastrzębie - MKS Kluczbork 3:1 (2:1)

0:1 - Baraniak, 10 min

1:1 - Szczepan, 26 min