Beniaminek w dalszym ciągu niepokonany. "Tylko" punkt Rozwoju

pilka

W 4. kolejce II ligi GKS Jastrzębie zdobył ważne trzy punkty w wyjazdowym meczu ze Stalą Stalowa Wola. Rozczarowaniem zakończył się natomiast mecz Rozwoju, który tylko zremisował u siebie z Garbarnią.

Z nutą niedosytu kończyli mecz katowiczanie, którzy podejmowali na swoim boisku Garbarnie Kraków. Rozwój w tym sezonie dobrze spisuje się u siebie, a jeśli jeszcze podejmuje rywala, który oba wyjazdowe mecze przegrał... Tymczasem podopieczni Marka Koniarka mieli spore problemy, zwłaszcza od początku drugiej połowy, kiedy stracili gola, kiedy do pustej bramki trafił Seriej Krykun. Co prawda później zaczęły się szaleńcze ataki Rozwoju, jednak wystarczyło to tylko do zdobycia wyrównującego gola na kwadrans przed końcem.

GKS 1962 Jastrzębie nie zwalnia tempa. Tym razem pokonał na wyjeździe Stal Stalowa Wola 2:0 po bramkach Farida Alego oraz Tomasza Dzidy. Choć kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby w 9 min rzutu karnego nie wybronił Grzegorz Drazik? Tak czy inaczej na pierwszego gola trzeba bylo czekać do 36 min, kiedy z rzutu wolnego strzałem pod poprzeczkę popisał się Farid Ali. W drugiej połowie GKS mówiąc kolokwialnie nie wysilał się, a i tak w doliczonym czasie gry wynik podwyższył wprowadzony kilka minut wcześniej Tomasz Dzida, który w dogodnej sytuacji minął Frątczaka i skierował piłkę do pustej bramki.

Szalony mecz zobaczyli natomiast kibice w Rybniku, gdzie ROW podejmował Wisłę Puławy. Kiedy w 68 min bramkę na 3:0 zdobył Spratek wydawało się, że wynik jest już niezagrożony. Tymczasem wystarczyło niecałe 5 minut, aby rywale złapali kontakt z rybniczanami. Podopieczni Piotra Piekarczyka jednak zachowali zimną krew, a gdy prowadzenie podwyższył Siwek już było pewne, że ROW zgarnie w tym meczu 3 punkty.

Rozwój Katowice – Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)

0:1 – Krykun, 49 min
1:1 – Bętkowski, 74 min

Stal Stalowa Wola – GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)

0:1 - Ali, 36 min

0:2 - Dzida, 90 min

ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 4:2 (2:0)

1:0 - Jary, 14 min