W Kluczborku bez taryfy ulgowej dla rybniczan

MKS Kluczbork

W meczu kontrolnym drugoligowców ROW 1964 Rybnik musiał uznać wyższość gospodarzy. MKS Kluczbork wygrał 5:1

Od pierwszych minut kontrolnego starcia na stadionie KKS-u przewagę osiągnęli gospodarze. Zespół  z Kluczborka wypracował też sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Pudła Pawła Baraniaka i Dmytra Fedoty pogodził gol Michała Kojdera, który po ładnej akcji całego zespołu wykorzystał dobre dogranie Marcina Niemczyka.

Po 30 minutach obraz gry uległ nieco zmianie. Przyjezdni z Rybnika zaczęli poczynać sobie coraz śmielej i oddali pierwszy, choć niebyt groźny strzał na bramkę. Piłkę złapał Grzegorz Kleemann, a pokonać go próbował kapitan ROW-u Mariusz Zganiacz. Tuż przed gwizdkiem na przerwę wyrównać mógł Dawid Drozdowski, ale na posterunku był Kleemann.

Druga osłona przyniosła kolejne gole, w tym dwa z rzutów karnych i dwa głową. Najpierw za faul na Pawle Kubiaku jedenastkę skutecznie egzekwował Kamil Nitkiewicz, a kontaktową bramkę dla ROW-u, także z "wapna" zdobył Zganiacz. To było wszystko na co stać było rybniczan przy Sportowej. Później dwa razy gości pokonał głową sprawdzany po raz pierwszy Michał Stańczyk, 21-letni obrońca Pogoni Szczecin, a wszystko pięknym uderzeniem pod poprzeczkę sfinalizował Sebastian Deja.

MKS Kluczbork - ROW 1964 Rybnik 5:1 (1:0)

1:0 - Kojder, 26 min

2:0 - Nitkiewicz, 48 min (karny)

2:1 - Zganiacz, 60 min (karny)

3:1 - Stańczyk, 62 min

4:1 - Stańczyk, 88 min

5:1 - Deja, 90 min

MKS (1 połowa): Kleemann - Orłowicz, Kochański, Nakrosius, Rakowski - Zieliński, Glanowski, Fedota, Baraniak, Niemczyk - Kojder.

Grali ponadto: Majchrowski, Gierak, Nitkiewicz, Kubiak, Olejniczak, Reisch, Deja, Wolny, Bartłomiej Kolanko, Nykiel

ROW: Aleksander Łubik – Piotr Dudzik, Bartłomiej Polok, zawodnik testowany, Szymon Popiela, Dawid Kalisz, Damian Gorzawski, Mariusz Zganiacz, Krzysztof Koch, Robert Tkocz, Dawid Drozdowski