Rozwoju strzał w "dziesiątkę". Katowiczanie przełamali serię meczów bez wygranej

Rozwój Katowice wygrał pierwszy od dziesięciu kolejek mecz ligowy. Tym razem okazał się lepszy od Błękitnych Stargard, których pokonał na wyjeździe 2:1.

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

Wygrana jest tym bardziej zaskakująca, bowiem Błękitni w tym sezonie na własnym boisku ani razu nie doznali goryczy przegranej. Ponadto sytuacja kadrowa z powodu kontuzji i kartek nie wyglądała optymistycznie...

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. W 17. minucie kapitalnie z narożnika pola karnego „kropnął” Adam Żak, jednak chwilę później do wyrównania doprowadził Patryk Skórecki. Do prowadzenia katowiczanom udało się doprowadzić tuż po zmianie stron - wówczas na strzał z dystansu zdecydował się Michał Płonka. W bramce nie popisał się golkiper gospodarzy i katowiczanie mogli cieszyć się z drugiego gola.

Do końca meczu wynik się już nie zmienił, jednak emocji nie brakowało. W 89 min po błędzie Adama Żaka i jego niepotrzebnym faulu, sędzia musiał usunąć go z boiska. Błękitni starali się jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak Rozwój ambitnie się bronił. Tak, że czerwoną kartkę zobaczył jeszcze jeden jego zawodnik - Michał Płonka. Gola jednak katowiczanie nie stracili...

Błękitni Stargard – Rozwój Katowice (1:2)

0:1 – Żak, 17 min
1:1 – Skórecki, 20 min (głową)
1:2 – Płonka, 48 min

Czerwone kartki: Żak (89, faul), Płonka (90+4, druga żółta) - obaj Rozwój.

GKS 1962 Jastrzębie – Garbarnia Kraków 1:2 (1:1)

0:1 - Kostrubała, 3 min

1:1 - Szczepan, 20 min