Wielkie zmiany w Rozwoju Katowice

Napisać, że w Rozwoju doszło tego lata do kadrowej rewolucji, to... nic nie napisać. W II-ligowcu poważnie tąpnęło – i to na wielu płaszczyznach.

Rozwoj Katowice - Polonia Warszawa
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Z klubem rozstaje się jego wieloletni wiceprezes, a także kierownik drużyny Zbigniew Dziura. W sztabie szkoleniowym nie ma już Tadeusza Krawca i Dawida Szulczka, których zastąpili Marek Koniarek, Rafał Bosowski i Michał Majsner. Pożegnano już 13 zawodników: Wojciecha Króla, Łukasza Kopczyka, Filipa Kozłowskiego, Tomasza Szatana, Bartosza Sobotkę, Dawida Kaszoka, Dawida Przezaka, Sebastiana Murawskiego, Damiana Kowalczyka, Grzegorza Marszalika, Michała Trąbkę, Sebastiana Szczepańskiego i Bartosza Rutkowskiego.
Z kadry, która wiosną wywalczyła utrzymanie na szczeblu centralnym, ostali się Bartosz Soliński, Bartosz Jaroszek, Marcin Kowalski, Michał Płonka i młodzieżowcy. Działacze wciąż prowadzą rozmowy kontraktowe z zawodnikami będącymi zatrudnionymi w KWK Wujek: Przemysławem Gałeckim, Bartoszem Gocykiem i Damianem Mielnikiem. Nie wiadomo, co z Grzegorzem Fonfarą. Dotychczasowemu kapitanowi zespołu po utrzymaniu automatycznie przedłużył się kontrakt, ale wygląda na to, że żadna ze stron nie ma woli dalszej współpracy i trzeba wypracować kompromisowe rozwiązanie.
Z wypożyczeń do innych drużyn wrócili z kolei na Zgody 28 Adam Żak (Pniówek Pawłowice), Przemysław Żemła (Warta Zawiercie) i Bartosz Smyla (Polonia Łaziska Górne). Klub zakontraktował Kamila Łączka (Puszcza Niepołomice), Kamila Bętkowskiego (Stal Stalowa Wola) i Przemysława Mońkę (Gryf Wejherowo), do Rozwoju ma też dołączyć kilku zawodników GKS-u Katowice. Mówi się m.in. o Pawle Szołtysie. W dzisiejszym (17.00) sparing u z Ruchem Chorzów w Rybniku-Kamieniu, trener Marek Koniarek sprawdzać będzie czterech testowanych graczy: Michała Szeligę (Sandecja Nowy Sącz), Michała Szala (Polonia Bytom), Mateusza Pańkowskiego (GKS Tychy) i Tomasza Sanoka (Tarnovia). Będzie to drugi tego lata sparing katowiczan. Ten pierwszy - w sobotę z LZS Piotrówka - wygrali 1:0 po golu 16-letniego wychowanka Bartosza Marchewki.

 

Z tej samej kategorii