Problem w Rozwoju Katowice. Kadra jest zbyt wąska

Przed katowickim II-ligowcem trudne dni. W środę zagra w Tarnobrzegu z Siarką, w sobotę - w Bełchatowie z GKS-em.

BARTOSZ SOLIŃSKI
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

- Mam obawy, bo nasza kadra jest wąska. Zaczynają się kontuzje, niedługo będą dochodzić kartki i może być problem. W tym roku do rozegrania zostało nam 15 meczów i pewnie nieraz będziemy mieć kłopot, jak to wszystko ugryźć. Przydałoby nam się jeszcze ze dwóch ludzi. Pytanie, czy znajdą się środki? Jest jeszcze kilka dni okna transferowego, więc zobaczymy, co się wydarzy - mówi Marek Koniarek, szkoleniowiec Rozwoju.
Przy Zgody 28 największy problem mają z napastnikiem. W tej chwili pewniakiem do gry na szpicy jest Bartosz Marchewka - 16-latek, który wciąż czeka na swojego premierowego gola w dorosłej piłce.
- Mam do napastników lekkie uwagi. Mimo że Marchewka i Paweł Szołtys są młodzi, to muszą się więcej ruszać, więcej biegać, robić więcej zamętu między obrońcami. Nie będziemy ich rozliczać z tego, że nie wykorzystają sytuacji, że w niektórych momentach braknie umiejętności. Muszą jednak więcej z siebie dawać - podkreśla trener Koniarek.
Błędy popełniają też bramkarze. Za Bartosza Golika między słupki wskoczył Bartosz Soliński, ale stracony gol w sobotnim meczu z Garbarnią Kraków (1:1) obciążał jego konto. Mimo to, dziś w Tarnobrzegu znów wybiegnie najpewniej w wyjściowym składzie.
- Myślę, że „Solin” będzie miał okazję się poprawić. Miał przerwę od grania, źle obliczył tor lotu piłki, niepotrzebnie wybiegł, ale przecież nieraz udowadniał swoje umiejętności - zaznacza szkoleniowiec Rozwoju.
Jego drużyna zagra dziś na stadionie, na którym drugi z katowickich zespołów w tym sezonie już przegrał. Miesiąc temu Siarka wyeliminowała z Pucharu Polski GKS (1:0). Ligę rozpoczęła od wygranej w Puławach, ale potem poniosła 3 porażki.
- Nie jesteśmy faworytem. To silny rywal, ale ma też swoje problemy. W ostatnich dwóch meczach trochę tych goli, bo 8, stracił. O czymś to świadczy. Jedziemy powalczyć - zapowiada Marek Koniarek.

 

Z tej samej kategorii