Murawa przy Zgody teraz równa jak stół

Niedawno stadion Rozwoju Katowice został wyposażony w nową murawę. Poprzednia należała do jednych z najgorszych w II lidze. Kosmetykę przeszły też inne części obiektu przy ulicy Zgody.

stadion Rozwoju
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Tak jak katowicki klub otrzymał za poprzedni sezon fantastyczne noty od PZPN - oceniono, że mecze organizuje najsprawniej w całej II lidze - tak dla przeciwwagi skrytykowany został stan murawy stadionu przy ul. Zgody, którą uznano za najgorszą na trzecim froncie rozgrywkowym. To już jednak przeszłość. Teraz płyta prezentuje się bardzo efektownie i jest równa jak stół. - W pierwszym półroczu na konserwację boisk przeznaczane były bardzo niskie środki finansowe i mimo dużego nakładu pracy, ich stan nie był najlepszy. W związku z tym, sporą jak na nasz budżet kwotę postanowiliśmy przeznaczyć na regenerację płyt, co w połączeniu z dużym zaangażowaniem firmy Serwis-Rozwój, przyniosło oczekiwane efekty - tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Rozwoju.

 

Kosmetykę przeszły też inne części stadionu. Do dyspozycji kibiców będą nowe punkty depozytowe, z kolei zdemontowanych zostało ponad 300 krzesełek. Zrobione to zostało w tym celu, by domowe mecze katowiczan miały status imprezy niemasowej - maksymalna pojemność trybun wynosi teraz 970 osób - co z kolei wiąże się ze zmniejszonymi kosztami, m.in. ochrony. Na Starą Ligotę niezmiennie będą jednak mogły przyjeżdżać zorganizowane grupy kibiców gości. Co spotkanie sprzedawane też będzie piwo.

 

Pierwszy w sezonie mecz Rozwoju w roli gospodarza już w piątek z Wisłą Puławy. Początek o 17.00. Pierwotnie miał się on rozpocząć dobę później, ale został przyśpieszony na prośbę klubu z Lubelszczyzny, który już we wtorek w 1/16 finału Pucharu Polski zmierzy się z Legią Warszawa.

Z tej samej kategorii