Bez bramek w Rybniku. „Dzień konia” bramkarza Gwardii

Po wygranej w Bełchatowie z GKS-em 2:1 w Rybniku ostrzono sobie zęby na kolejną 3-punktową zdobycz. Z przebiegu gry ROW na pełną pulę zasłużył, ale w rozpisanym scenariuszu trener rybniczan Roland Buchała nie uwzględnił znakomitej dyspozycji bramkarza Gwardii, Adriana Hartleba. Kilkoma interwencjami uchronił on swoją drużynę od utraty gola i koledzy powinni go za ten występ ozłocić.

Pilka nozna. II Liga. Rozwoj Katowice - Gwardia Koszalin. 16.09.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Wprawdzie drużyna z Koszalina jest „czerwoną latarnią” II-ligowej tabeli, ale w Rybniku tanio skóry nie sprzedała. Do przerwy gospodarze mieli kilka dogodnych okazji doz dobycia gola, ale znakomicie między słupkami Gwardii spisywał się Adrian Hartleb, albo strzały piłkarzy ROW-u mijały cel. Tak było z główkami Dawida Bobera (5 min) i Szymona Jarego (39 min), natomiast strzały Sebastian Siwka w stuprocentowych sytuacjach (22 i 38 min) golkiper gości obronił nogami. Aktywa przyjezdnych w pierwszych trzech kwadransach to groźny strzał zza pola karnego Przemysława Brzeziańskiego (32 min), po którym futbolówka przeszła tuż obok słupkami bramki strzeżonej przez Kacpra Rosę.

 

Po przewie gospodarze nadal dyktowali warunki gry i gdyby nie postawa bramkarza gości, trzy punkty trafiłyby na konto rybniczan. W 67 min Paweł Jaroszewski już mijał golkipera z Koszalina, ale ten jakimś cudem wyłuskał futbolówkę i pomocnik ROW-u musiał obejść się smakiem. Z kolei w 86 min Jaroszewski huknął z 5 metrów, ale Hartleb znów zapobiegł nieszczęściu, odbijając futbolówkę.

 

ROW 1964 Rybnik - Gwardia Koszalin 0:0

Sędziował Maciej Pelka (Piła). Widzów 300.

 

ROW: Rosa - Bober, Jary, Gojny - Kalisz, Zganiacz, Muszalik, Tkocz (70. Krotofil), Siwek (64. Jaroszewski), Koch (75. Koleczko) - Musiolik (84. Drozdowski). Trener Roland BUCHAŁA

GWARDIA: Hartleb - Januszkiewicz, Wojciechowski, Shimmura, Majtyka - Szubert, Przyborowski (61. Baranowski), Stańczyk, Kwiatkowski (75. Sopel) - Poźniak - Brzeziański (90+2. Łysiak). Trener Tadeusz ŻAKIETA.

Żółte kartki: Drozdowski - Wojciechowski, Matyjka, Januszkiewicz.

Piłkarz meczu - Adrian HARTLEB.

Z tej samej kategorii