Dla rybniczan to już siła przyzwyczajenia

Daniel Kajzer

W Rybniku tym razem to gospodarze uratowali remis w końcówce spotkania, ale i tak ich seria meczów bez zwycięstwa jest niepokojąca.

Do piątku rybniczanie ani razu nie wygrali z drużyną z Elbląga, ponosząc trzy porażki i jeden mecz remisując. W 1976 roku przegrali po dogrywce w Pucharze Polski 0:1, w sezonie 1982/83 padły wyniki 0:0 i 0:2, natomiast w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek Olimpia zwyciężyła 3:2.
W piątek „tradycji” stało się zadość i podopieczni Piotra Piekarczyka znowu nie zgarnęli całej puli…
Plasujący się wyżej w ligowej tabeli goście do przerwy de facto nie przeprowadzili ani jednej akcji, po której bramkarz ROW-u Daniel Kajzer mógł się czuć zagrożony. Gospodarze natomiast stworzyli trzy okazje, które mogły zakończyć się zdobyciem gola. W 8 minucie Sebastian Musiolik mając przed sobą tylko Wojciecha Daniela oddał z bliska strzał anemiczny, ale przede wszystkim niecelny. W 41 minucie napastnik gospodarzy oddał już strzał w światło bramki, ale interwencja golkipera Olimpii była bezbłędna. Swoją szansę miał także Przemysław Brychlik (18 min), lecz po jego uderzeniu lewą nogą z półwoleja futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki rywali.
Niewykorzystane okazje szybko zemściły się po przerwie - po akcji lewą flanką Radosława Bukackiego i Damiana Szuprytowskiego piłka trafiła na prawą stronę pola karnego gospodarzy, gdzie Jakub Bojas wykonał wyrok, posyłając futbolówkę lewą nogą do siatki.
W 79 minucie efektowną solówką popisał się Mariusz Muszalik, który wdarł się w pole karne gości, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka. Gdy wydawało się, że rybniczanie zostaną z pustymi rękami, Szymon Jary posłał piłkę w górny róg, rehabilitując się tym samym za poprzednie słabe występy. Sytuacja ROW-u w tabeli jest coraz trudniejsza, a widmo degradacji do III ligi zagląda drużynie z Rybnika głęboko w oczy.

ROW 1964 Rybnik - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)
0:1 - Bojas, 54 min
1:1 - Jary, 89 min
Sędziował Paweł Kukla (Kraków). Widzów 248.
ROW: Kajzer - Janik, Jarabica, Jary, Gojny - Koleczko (70. Popiela), Zganiacz, Spratek (70. Muszalik), Jaroszewski (66. Budzik) - Musiolik (77. Drozdowski), Brychlik. Trener Piotr PIEKARCZYK.
OLIMPIA: Daniel - Ł. Pietroń, Kubowicz, Wenger, Bukacki - Bojas, Sokołowski (83. Ressel), Danowski (83. Niburski), Szuprytowski - Stępień (77. F. Burkhardt) - Piceluk (64. Lisiecki). Trener Adam BOROS.
Żółta kartka: Ł. Pietroń.