Hit II ligi dla Rakowa. Rozwój wciąż niepewny utrzymania

Rakow

Raków Częstochowa wygrał 3:0 w hicie przedostatniej kolejki II ligi, w którym rywalem był lider z Opola. Częstochowianie ani przez moment nie stracili kontroli nad meczem i po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z wskoczenia na pozycję lidera.

Mecz w Częstochowie od samego początku stał na wysokim poziomie, a licznie zgromadzeni kibice na pewno nie byli rozczarowani. Raków już w 19. minucie wyszedł na prowadzenie. Piotr Malinowski minął rywala w narożniku pola karnego i podał wzdłuż bramki do niepilnowanego Petera Mazana. Słowacki pomocnik nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki. Odra po stracie gola grała jeszcze ofensywniej, co otwierało przestrzeń do kontrataków. W 68 minucie bramkarz Odry po raz drugi tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki. Na 2:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adam Mesjasz, strzałem głową po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. Wynik meczu ustalił na pięć minut przed końcem spotkania Łukasz Siedlik. Dzięki wygranej Raków awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu przed własną publicznością Rozwój Katowice nie dał rady GKS-owi Bełchatów. I porażka była w pełni zasłużona, bowiem składnych i groźnych akcji podopiecznych trenera Krawca było jak na lekarstwo. W obronie gra wyglądała nieco lepiej, jednak szczęście skończyło się w 51 min, kiedy to piłkę do siatki skierował Bartłomiej Bartosiak. Na 10 minut przed końcem wynik podwyższył Dawid Flaszka, jednak piłkę z bramki wyciągnął już nie Soliński, który nabawił się urazu, a Bartosz Gocyk. Po tej porażce sytuacja Rozwoju w dalszym ciągu jest poważna - katowiczanie mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową i w meczu z Gryfem potrzebują wygranej, aby na 100% zapewnić sobie utrzymanie.

Polonia w meczu ze Stalą Stalowa Wola walczyła już tylko o honor i przełamanie fatalnej serii bez wygranej. Sztuka ta jednak się nie udała, choć i tak pocieszeniem dla bytomian może być zdobycie jednego punktu.

Raków Częstochowa – Odra Opole 3:0 (1:0)

1:0 - Mazan, 19 min

2:0 - Mesjasz, 69 min

3:0 - Siedlik, 83 min

Polonia Bytom – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)

0:1 - Gębalski, 63 min (karny)

1:1 - Ceglarz, 74 min

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)