Trener Rozwoju zdeterminowany, bo ma dość remisów!

Przed dwoma tygodniami trener Odry, Jan Furlepa, obserwował mecz Rozwoju z Rakowem Częstochowa (1:1) i sporządził stosowne notatki. O mocniejszych i słabszych stronach dzisiejszego (17.00) rywala z pewnością poinformował swoich podopiecznych.

TADEUSZ KRAWIEC
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Skład katowiczan będzie się jednak różnił od tego, w jakim zagrali we wspomnianym spotkaniu. Przemeblowaniu musi ulec linia obrony oraz ataku, gdyż nadmiar żółtych kartek eliminuje z gry Marcina Kowalskiego i Damiana Kowalczyka. Tego pierwszego może zastąpić wracający po kontuzji barku Damian Mielnik, a drugiego choćby Filip Kozłowski, przesunięty z prawej pomocy. Wariantów jest kilka, a pole manewru zwiększa jeszcze powrót kapitana drużyny, Grzegorza Fonfary, który uporał się już z urazem pachwiny.

Niezależnie od składu Tadeusz Krawiec zapowiada walkę o zwycięstwo z liderem II ligi. - Choć przeciwnik jest bardzo wymagający, ma w swoich szeregach wiele indywidualności, nie mamy wyboru. Wyjdziemy na boisko po to, by wygrać - podkreśla szkoleniowiec Rozwoju. - Sytuacja w tabeli jest bardzo skomplikowana (Rozwój jest w grupie drużyn z dorobkiem 31 punktów i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową - przyp. red.). Zaciekła walka będzie trwać do ostatniej kolejki, a mecze są bardzo wyrównane. Bardzo często pada wynik 1:0. Wypada żałować, że nam nie udaje się go osiągnąć i rywale nas doganiają. Tak było choćby w Kołobrzegu, czy ostatnio w Bytomiu. Szukamy rozwiązania, by po zdobytej bramce nie tracić na tempie, wartości gry, a postawić kropkę nad „i”. Trochę brakuje szczęścia, trochę skuteczności. Gdyby wspomniane mecze nie skończyły się remisami, to bylibyśmy bezpieczni. A tak - musimy walczyć! - akcentuje Tadeusz Krawiec, nie przejmując się zbytnio tym, że przy sprzyjających okolicznościach opolanie już dziś mogą postawić pieczęć na awansie. - Patrzę głównie na swój zespół, ale trzeba przyznać, Odra - jako beniaminek - ma świetny sezon i jest o włos od I ligi. Jako jedyna wygrała 9 razy na wyjeździe, a to o czymś świadczy. Gra z kontry, prowadzenie ataku pozycyjnego... O tym zespole można mówić w samych superlatywach - kończy szkoleniowiec katowiczan.
O randze meczu nich świadczy fakt, iż transmisję z niego przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka, cieszący się coraz większą popularnością.

 

Czy wiesz, że...
Rozwój z Odrą spotkał się dotąd 17 razy. 5 meczów wygrał, 6 zremisował i 6 przegrał; bramki 20:25. Z ośmiu spotkań w Katowicach gospodarze wygrali 3, w 3 padał remis, a w 2 górą byli niebiesko-czerwoni. Jesienią opolanie zwyciężyli 2:0.

 

Z tej samej kategorii