Powstało stowarzyszenie „2 Liga Polska”. Cele bardzo ambitne

Rozgrywki w II lidze piłkarskiej potrzebują mocnych klubów, popularyzacji i środków finansowych. Powstała organizacja, która ma się tym zająć. W zarządzie zasiadł prezes MKS-u Kluczbork, Zdzisław Sarnicki.

MKS Kluczbork
 fot. mkskluczbork.pl  /  źródło: Materiał prasowy

W Warszawie odbyło się zebranie założycielskie, w którym udział wziął Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciele klubów 2 ligi dokonali wyboru władz stowarzyszenia. Wiceprezes MKS-u Kluczbork, Zdzisław Sarnicki (na zdjęciu), wszedł w skład zarządu 2LP i został wybrany na wiceprezesa stowarzyszenia. Inicjatorem jego powstania był Paweł Guminiak, sternik Olimpii Elbląg. On też został jego pierwszym prezesem. Oprócz przedstawiciela MKS-u, funkcje wiceprezesów pełnić będą prezesi ŁKS-u Łódź oraz Siarki Tarnobrzeg, odpowiednio Tomasz Salski i Dariusz Dziedzic.

- Stowarzyszenie powstało na wzór Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Jego głównym celem jest pozyskanie sponsora technicznego dla rozgrywek 2 ligi oraz partnera telewizyjnego. Wstępnie zainteresowanie projektem wyraziła stacja Polsat Sport, która pokazuje rywalizację na zapleczu ekstraklasy. Wystosowaliśmy też postulat do władz PZPN odnośnie podziału środków finansowych i dofinansowanie 2 ligi, choćby z tytułu programu Junior Pro System. Kolejne spotkanie odbędzie się w połowie lipca - informuje Zdzisław Sarnicki.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~MJUżytkownik anonimowy
~MJ :
No photo~MJUżytkownik anonimowy
Bardzo dobra incjatywa.Prezes Olimpii Elblag i prezes powstałejgo stowarzyszenia to ksiądz.Takiemu mozna zaufac myślę.
9 lip 17 22:48 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii