Dotkliwa porażka Rozwoju. W Katowicach zaczynają bić na alarm

Rozwój Katowice w meczu 11. kolejki II ligi podejmował na własnym boisku inny zespół ze strefy spadkowej, Gryf Wejherowo. Komplet punktów dawał wygranemu zespołowi chwilę oddechu i przeskok na miejsce nad kreską. Po trzech golach w drugiej połowie zespół Marka Koniarka musiał uznać wyższość rywali z Wejherowa.

pilka
 fot. Michał Nowak  /  źródło: newspix.pl

 

 

Dla jednej jak i drugiej drużyny był to mecz z cyklu "dających chwilę oddechu". Oba zespoły zajmowały miejsce w strefie spadkowej z dorobkiem 8 punktów, a ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby wskoczyć - przynajmniej na moment - nad kreskę.

Pierwsza część meczu nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji, o czym najlepiej świadczą statystyki meczowe - dopiero w 45 min celny strzał na bramkę oddał Kamil Będkowski. Mimo wszystko można było mieć nadzieję, że Rozwój jest w stanie powalczyć o trzy punkty.

W drugiej połowie wszystko posypało się jednak jak domek z kart. O ile jeszcze w 47 min katowiczanie mieli kapitalną okazję do objęcia prowadzenia, o tyle kilkanaście sekund później, po szybkiej kontrze, gola dla Gryfa zdobył Rafał Maciejewski. A gdy kilkanaście minut później drugiego gola dorzucił z karnego Łukasz Nadolski, podopiecznym Marka Koniarka całkowicie podcięło skrzydła.Cios dobijający padł w 81 min, kiedy golkipera Rozwoju minął Okuniewicz i skierował piłkę do pustej bramki..

Rozwój na wygraną czeka już od 9 kolejek i sytuacja zespoły z ul.Zgody robi się już dramatyczna.

Warto wspomnieć, że przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy Rozwoju chcieli wyrazić wsparcie dla Arkadiusza Milika, w przeszłości zawodnika katowickiego klubu, który z powodu kontuzji przez kilka najbliższych miesięcy zmuszony jest do rozbratu z piłką. 

 

Piłkarze @RozwojKatowice wyszli na mecz z Gryfem w koszulkach Arek,Kondzio,Mati Jesteśmy z wami! To dla @arekmilik9, K.Nowak i M.Wrzesień pic.twitter.com/ouB1zXNVoy

 

 

Mecze sobotnie

Rozwój Katowice – Gryf Wejherowo 0:3 (0:0)

0:1 - Maciejewski, 48 min

0:2 - Nadolski, 65 min (karny)

0:3 - Okuniewicz, 81 min

 

Legionovia Legionowo – MKS Kluczbork 0:1 (0:1)

0:1 - Brodziński, 35 min

 

 

Z tej samej kategorii