Beniaminek z Jastrzębia gorszy od Warty

GKS 1962 Jastrzębie poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę. Podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali w Poznaniu z Wartą Poznań 0:1 i spadli z pozycji lidera II ligi.

GKS Jastrzebie - BKS Stal Bielsko Biala

Mecz lidera z zespołem z Wielkopolski był jednocześnie spotkaniem dwóch największych rewelacji II-ligowych boisk. Szczególnie bilans Warty w pierwszych sześciu meczach, w których podopieczni Petra Nemca zdobyli komplet punktów, musiał robić wrażenie. W ostatnim czasie gospodarze spuścili jednak nieco z tonu, notując dwie kolejne porażki.

Na trzecią już sobie nie pozwolili. Poznaniacy skromnie, bo 1:0 pokonali drużynę z Jastrzębia. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka niezłych sytuacji, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. Po zmianie stron mocniej zaatakowali gospodarze. Upragnionego gola zdobyli w 72. minucie. Ogromną robotę w akcji bramkowej zrobił Krzysztof Biegański, który znakomicie obsłużył z prawego skrzydła Michała Przybyłę. Napastnikowi Warty wystarczyło tylko dołożyć głowę.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Rozwoju Katowice z Gwardią Koszalin. Gospodarze po meczu mogą gorąco podziękować swojemu bramkarzowi, Bartoszowi Solińskiemu, który w końcówce spotkania dwoił się i troił, by uratować dla swojej drużyny punkt. Katowiczanie mieli szansę na zwycięstwo, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Bętkowski.  Z kolei ROW 1964 Rybnik przedłuża serię meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Piotra Piekarczyka przegrali w Legionowie z Legionovią 1:3.

Warta Poznań - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)

1:0 - Przybyła, 72 min

Rozwój Katowice - Gwardia Koszalin 0:0

Legionovia Legionowo - ROW 1964 Rybnik 3:1 (2:0)

1:0 - Mazurek, 33 min

2:0 - Rybkiewicz, 37 min

3:0 - Rybkiewicz, 71 min

3:1 - Krotofil, 89 min

Siarka Tarnobrzeg - MKS Kluczbork 4:0 (2:0)