Grejber w Kluczborku do czerwca

Jeszcze nie wiadomo, kiedy drużyna z Kluczborka rozpocznie rywalizację o II-ligowe punkty, bo przez mroźną aurę jej piątkowy mecz z Łódzkim KS jest mocno zagrożony, ale wiadomo, że w jej kadrze będzie aż czterech bramkarzy.

Patryk Grejber
 fot. mkskluczbork.pl  /  źródło: Materiał prasowy

Wczoraj działacze MKS-u sfinalizowali bowiem wypożyczenie Patryka Grejbera, który podczas lutowych sparingów przekonał do siebie sztab szkoleniowy. Niespełna 20-letni golkiper wystąpił w czterech meczach i tylko raz dał się pokonać. Mimo młodego wieku, Grejber ma na koncie sporo występów, wszystkie w barwach III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, której jest zresztą wychowankiem. Debiutował w czerwcu 2015 roku i do tej pory rozegrał 47 spotkań. Teraz awansował klasę wyżej, wiążąc się z Kluczborkiem półrocznym kontraktem. By wskoczyć między słupki, nowy bramkarz będzie musiał wygrać rywalizację z Grzegorzem Kleemannen, Kacprem Majchrowskim i Jakubem Garncarkiem. Dwaj pierwsi są jego rówieśnikami, lecz mają już spore doświadczenie w II lidze, zaś Garncarek w tym roku skończy 18 lat.

 

Dodajmy, iż bramkarska młodzież będzie wiosną mogła liczyć na wsparcie zawodnika ogranego w wyższych ligach. W ostatnich dniach kluczborską defensywę wzmocnił bowiem Adrian Klepczyński. To niespełna 37-letni stoper, który może się pochwalić 149 występami i 2 bramkami w ekstraklasie. Zaliczył je broniąc barw Piasta Gliwice, Polonii Bytom i RKS-u Radomsko. Ostatnie półtora roku spędził w GKS-ie Bełchatów. Pod koniec stycznia został jednak wystawiony na listę transferową, z czego skrzętnie skorzystał MKS Kluczbork, wypożyczając do końca sezonu.

 

Z tej samej kategorii