GKS 1962 Jastrzębie górą w derbach, ale ROW nie musi się wstydzić

GKS 1962 Jastrzebie - ROW 1964 Rybnik

Na taki mecz kibice musieli czekać przeszło 20 lat. GKS 1962 Jastrzębie pokonał w meczu derbowym ROW Rybnik 2:1.

Jastrzębianie przystępując do meczu z "czoła" tabeli mogli być uznawani za faworyta. Na boisku nie było to jednak aż tak widoczne, choć początek meczu ułożył się dlań w sposób wymarzony. W 4 minucie Daniel Szczepan wykorzystał dobre dośrodkowanie i strzałem głową pokonał golkipera gości.

Taki obrót spraw mógł podłamać podopiecznych Rolanda Buchały. Co prawda trudno było konstruować akcje, jednak z czasem się rozkręcali. W 38. minucie rybniczanie przeprowadzili skuteczną akcją. Na połowie GKS piłkę przejął Jaroszewski, następnie dośrodkował w pole karne, a tam do piłki doszedł Krotofil i umieścił ją w siatce rywali.

Po przerwie można było spodziewać się jeszcze większych emocji i... spięć między zawodnikami obu drużyn. Konkretnie doszło do niej między Muszalikiem a Trontem, po ostrym faulu na Krotofilu. A emocji? Tych dostarczali głownie zawodnicy ROW-u, którzy w drugiej części meczu zdecydowanie przeważali nad jastrzębianami. Co jednak z tego, skoro bramkarz popełnia prosty błąd? W 74. minucie do kontrataku ruszyli gospodarze, na strzał zdecydował się Szczęch, po którym Rosa wypuścił piłkę z rąk - do niej dopadł Adamek i zdobył drugą bramkę dla jastrzębian.

Do ostatnich minut zawodnicy ROW-u starali się doprowadzić do remisu, jednak finalnie górą w derbach był GKS.