Remisowa seria trwa. Bez bramek w Kluczborku

Ekipie MKS-u z ogromnym trudem przychodzi wydostanie się ze strefy spadkowej. W dzisiejszym meczu 17. kolejki II ligi podopieczni Tomasza Kulawika zremisowali bezbramkowo ze Stalą Stalowa Wola.

pilka_adidas
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

W zakładach bukmacherskich często w najwięcej płaci się za remisy. Chcąc podreperować swoje finanse, warto obstawiać wyniki meczów z udziałem drużyny z Kluczborka, wskazując właśnie na podział punktów, bo ryzyko pomyłki jest niewielkie. Niezależnie od tego, kto w tym sezonie przyjeżdża na Sportową, ten wyjeżdża z „oczkiem”. Wyjątkiem był Znicz, który wracał na tarczy (0:1), ale to było 5 sierpnia. Od tego czasu MKS nie triumfował u siebie, a nie punktując za pełną pulę, trudno myśleć o wydostaniu się ze strefy spadkowej. Niedzielny remis był jego 8. w tym sezonie.

 

Choć do spotkania ze Stalą miejscowi przystępowali niemal w optymalnym składzie, to w I połowie pozwolili grać rywalom. Efektem tego była jednak tylko... jedna okazja, którą w 29 min miał Mateusz Stąporski. Po jego uderzeniu z dystansu piłka przeszła tuż obok bramki. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, ale poza strzałami z dystansu niewiele z tego wynikało. W 71 min mogło nastąpić przełamanie. Przed szansą stanął Marcin Niemczyk, ale jego uderzenie obronił Mikołaj Brylewski. Niemczyk nie pograł wiele; skoszony przez Sebastiana Łętochę musiał zejść z boiska. W 84 min Bartosz Brodziński główkował nad poprzeczką, mobilizując kolegów do postawienia wszystkiego na jedną kartę. I choć Lucjan Zieliński dwoił się i troił, Kamil Nitkiewicz uderzał z każdej pozycji, to piłka - nawet po świetnej „główce” Miłosza Reischa - nie chciała wpaść do bramki.

 

MKS Kluczbork - Stal Stalowa Wola 0:0

Sędziował Mateusz Bielawski (Katowice). Widzów 300.

 

MKS: Majchrowski - Skoczylas, Górkiewicz, Brodziński, Nitkiewicz - Kościelniak (68. Baraniak), Deja, Fedota (60. Niemczyk, 77. Glanowski), Warchoł (81. Nykiel), Zieliński - Reisch. Trener Tomasz KULAWIK.

STAL: Brylewski - Waszkiewicz, Jarosz, Zalepa, Sobotka - Dziubiński, Żołądź, Wasiluk (89. Bukowiec), S. Łętocha (74. Hirskyj), Stąporski - Gębalski (78. Jonkisz). Trener Krzysztof ŁĘTOCHA.

Żółte kartki: Brodziński, Warchoł - S. Łętocha, Stąporski, Wasiluk, Hirskyj.

Piłkarz meczu - Mikołaj BRYLEWSKI.

Z tej samej kategorii