Ostatnie wzmocnienie Rozwoju. Rutkowski wypożyczony na pół roku

Bartosz Rutkowski w najbliższej rundzie będzie bronił barw Rozwoju Katowice. 21-letni boczny pomocnik ostatnio grał w GKS-ie Tychy.

GKS Tychy - Rozwoj Katowice
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Rutkowski pochodzi z Tychów. Był zawodnikiem tamtejszego Chrzciciela, APN GKS, a w 2014 roku przeniósł się do GKS-u. W pierwszym zespole zadebiutował jako 18-latek – w sezonie 2014/15 rozegrał cztery spotkania w I lidze.

 

W obecnym sezonie nie grał w Tychach zbyt wiele - zaledwie dwa mecze (po jednym w lidze i Pucharze Polski). W Rozwoju pojawił się podczas zgrupowania w Kluczborku. W spotkaniu z MKS-em strzelił gola. Łącznie w okresie przygotowawczym rozegrał pięć sparingów.

 

- Przekonał nas tym, że ma wysokie umiejętności techniczne. Jest szybki, przebojowy, choć chcemy, by jeszcze poprawił swoją grę w defensywie i na tym się skupimy. Mam nadzieję, że będzie to zawodnik mocno rywalizujący o miano podstawowego młodzieżowca. Zależało nam, by mieć jak największe pole manewru. Widzę go na prawej pomocy - powiedział trener Rozwoju Tadeusz Krawiec.

 

Umowa wypożyczenia Rutkowskiego będzie obowiązywać do końca tego sezonu. To ostatnie wzmocnienie Rozwoju przed rundą wiosenną II ligi. Już w sobotę, 4 marca, Rozwój przy Zgody podejmie Siarkę Tarnobrzeg.

Z tej samej kategorii