Popis strzelecki GKS-u 1962 Jastrzębie w meczu z III ligowcem

GKS 1962 Jastrzębie wygrał sparing z III-ligową Unią Turza Śląska 4:1 w meczu rozpoczynającym zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu.

GKS 1962 Jastrzebie - ROW 1964 Rybnik

To, że przez niemal cały mecz dominowali piłkarze z Jastrzębia nie może być żadnym zaskoczeniem. Podopieczni Jarosława Skrobacza przeważali w każdym elemencie i choć rywale w pierwszej połowie dzielnie stawiali opór, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami się rozwiązał. W ciągu niespełna 10 minut jastrzębianie trzykrotnie pokonali golkipera Unii - dwukrotnie Szczepan, a jednego gola dorzucił Gancarczyk. Rywale zdołali odpowiedzieć honorowym trafieniem Pawlusińskiego.

GKS mecz kończył w 10, bo tuż przed ostatnim gwizdkiem czerwoną kartkę zobaczył Dawid Weis.

Sparing z Unią był zarazem inauguracją zgrupowania GKS-u w Rybniku-Kamieniu. Zawodnicy Jarosława Skrobacza spędzą tam tydzień.

W kadrze na obóz oprócz zawodników pierwszego zespołu znaleźli się testowany Kacper Czajkowski (Ruch Chorzów) oraz Marcin Franc i Konrad Hasior z drużyny juniorów. Podczas zgrupowania drugoligowcy zagrają dwa mecze sparingowe. W środę o 15:45 zagrają z Dębem Gaszowice, a o 17:45 z Odrą Centrum Wodzisław Śląski.

GKS 1962 Jastrzębie - Unia Turza Śląska 4:1 (1:0)
1:0 - Wojciech Caniboł, 28 min

2:0 - Szczepan, 67 min

3:0 - Gancarczyk, 69 min

4:0 - Szczepan, 76 min

4:1 - Pawlusiński, 78 min

czerwona kartka: Dawid Weis (87. minuta, GKS 1962).