Wicelider pokonał... niepokonanych: Raków wygrał w Rybniku

Na początku spotkania Raków grał bardzo nerwowo, czego dowodem były dwie żółte kartki (Łukasz Sołowiej i Łukasz Góra). Pierwsza była następstwem faulu na Przemysławie Brychliku w „16” Rakowa, a podyktowaną przez arbitra „jedenastkę” na gola zamienił Mariusz Zganiacz.

Rafał Figiel
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Nie minął kwadrans, gdy częstochowianie doprowadzili do wyrównania. Z lewej flanki centrował Peter Mazan, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Przemysław Oziębała i głową skierował futbolówkę do siatki, mimo rozpaczliwej interwencji Daniela Kajzera.
Potem tempo gry nieco spadło, a godnym odnotowania było uderzenie kapitana gości Rafała Figiela, które bramkarz ROW-u końcami palców sparował na korner.
Od początku II połowy Raków ruszył do zdecydowanych ataków, zaś gospodarze mieli problemy z przekroczeniem środkowej linii boiska, często ograniczając się do wybijania piłki na oślep. W 62 min podopieczni marka Papszuna dopięli celu - Dawid Bober nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym Adama Czerkasa, a Figiel nie pomylił się przy strzale z „wapna”.
20 minut przed zakończeniem spotkania Piotr Piekarczyk postawił wszystko na jedną kartę, wprowadzając na boisko ofensywnych graczy - Mariusza Muszalika i Sebastian Siwka. Plany odrobienia straty wzięły jednak w łeb, bo po drugiej żółtej kartce z boiska został usunięty Dominik Budzik. Kolejne manewry personalne szkoleniowca gospodarzy nie przyniosły efektu i ROW po raz pierwszy w rundzie wiosennej zszedł z boiska pokonany.

ROW 1964 Rybnik - Raków Częstochowa 1:2 (1:1)
1:0 - Zganiacz, 12 min (karny)

1:1 - Oziębała, 26 min (głową)
1:2 - Figiel, 62 min (karny)
Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów 400.
ROW: Kajzer - Janik, Jarabica, Bober, Gojny - Budzik, Jary (69. Muszalik), Zganiacz, Jaroszewski (69. Siwek) - Musiolik (78. Spratek), Brychlik (78. Gładkowski). Trener Piotr PIEKARCZYK.
RAKÓW: Lis - Sołowiej, Petraszek, Góra (80. Mesjasz) - Figiel, Łabojko - Oziębała (46. Mizgała), Wróbel (88. Kowalczyk), Mazan, Malinowski - Czerkas (86. Płonka). Trener Marek PAPSZUN.
Żółte kartki: Budzik, Jarabica, Janik - Sołowiej, Góra; czerwona - Budzik (72. druga żółta).

Z tej samej kategorii