Strzelecka anemia rybniczan. Brak w drużynie rasowego snajpera

Dziś o godz. 19.00 ROW 1964 Rybnik o drugoligowe punkty zagra u siebie z Wartą Poznań, dziś plasującą się w strefie spadkowej. W tabeli obie drużyny dzieli jednak tylko punkt, co oznacza, że - w razie wygranej gości - to rybniczanom grozi spadek pod kreskę. A co jeszcze warto wiedzieć przed tym meczem?

Pilka nozna. II liga. ROW Rybnik - Puszcza Niepolomice. 29.07.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

* W trzech meczach rozegranych na własnym boisku w tym sezonie ROW tylko raz nie stracił gola, w meczu z Puszczą Niepołomice.

 

* Bramki dla drużyny z Rybnika w tej rundzie zdobyło siedmiu piłkarzy. Mariusz Muszalik i Gabriel Nowak dwukrotnie trafili do siatki przeciwnika, pozostali zawodnicy po razie. Tylko w Polonii Warszawa i Radomiaku najlepsi strzelcy mają równie mizerny dorobek.

 

* Z 22 zawodników korzystał w dotychczasowych meczach ligowych trener rybniczan, Dietmar Brehmer. Czterech z nich - Witold Cichy, Dawid Gojny, Daniel Kajzer, Krzysztof Koch - zagrało we wszystkich 10. spotkaniach.


* Piłkarze ROW-u już 21 razy zostali upomniani przez sędziów żółtą kartką. Dwaj zawodnicy - Witold Cichy i Jan Janik zawarli bliską znajomość z czerwonym kartonikiem i zostali odesłani do szatni przed zakończeniem meczu.


* 29-letni pomocnik Warty Artur Marciniak rozegrał 30 meczów w ekstraklasie, zakładając koszulki poznańskiego Lecha (19) i GKS-u Bełchatów (11).


* W obu zespołach gra piłkarz o nazwisku Siwek - Sebastian w ROW-ie i Franciszek w Warcie. Ten ostatni w 7 meczach ligowych aż sześć razy został upomniany żółtą kartką, a raz ujrzał czerwony kartonik.

Kto wygra w piątek w Rybniku?
Z tej samej kategorii