Włodyka, Barbus, Serafin (?)... Kto jeszcze pomoże Polonii wiosną?

W sobotnie południe Polonia Bytom zremisowała bezbramkowo z GKS-em Tychy. Tyszanie ruszają w poniedziałek na pierwszy z dwóch zimowych obozów - do Kamienia. Bytomianie - wręcz przeciwnie; w piątkowy wieczór wrócili z Gutowa, gdzie przez kilka dni „ładowali akumulatory”.

Pilka nozna. Sparing. Polonia Bytom - GKS Tychy. 04.02.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Czy było ciężko? Kiedy po pierwszym dniu zajęć wyszedłem na hotelowy korytarz, zastanawiałem się, czy zawodnicy przypadkiem... nie wyjechali do domów; tak cicho było w pokojach - uśmiechał się w sobotę Andrzej Orzeszek. Patrząc na drugoligową tabelę, nie ma on zbyt wielu powodów do takowego uśmiechu; dystans punktowy jego zespołu do rywali w ostatnich tygodniach przecież znacząco się zwiększył.

 

Ale... na murawie jego podopieczni od pierwszoligowca nie odstawali. - Rzeczywiście, po kilku dniach naprawdę ciężkich treningów całkiem nieźle prezentowaliśmy się na tle GKS-u. Ale gole nie padły, więc można powiedzieć, że zawiodła gra ofensywna - analizował szkoleniowiec Polonii. Że jednak z reguły stara się szukać przede wszystkim pozytywów, ostatecznie wybierał inne wytłumaczenie. - A może po prostu obie drużyny dobrze prezentowały się w defensywie? - zastanawiał się głośno.

 

W tejże defensywie w Polonii testowany był Peter Basista, po raz trzeci przymierzany do występów w Bytomiu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z ekstraklasy słowackiej, imponował sposobem ustawiania się i spokojem. Ale nie... szybkością, co pewnie jest efektem nieco „zaokrąglonej” sylwetki. Nie ma więc na razie decyzji w sprawie jego angażu; trudnych negocjacji będzie też wymagać zapewne ewentualne zakontraktowanie Krzysztofa Zaremby. Na „tak” - jak się wydaje - zapadły werdykty dotyczące Kamila Włodyki (jesienią w MKS Trzebinia-Siersza) i Daniela Barbusa (Górnik II Zabrze). Patryk Serafin z Cracovii też by się przydał - choćby po to, by zwiększyć konkurencję wśród młodzieżowców.

 

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PB kibic Użytkownik anonimowy
~PB kibic :
No photo~PB kibic Użytkownik anonimowy
Włodyga Chaotyczny , Barbus mało grał w Puszczy moze nie pomoc , Zawodnik z Cracovi niezły
6 lut 17 22:41
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii